Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Vyhodnocení seriálu turnajů pro mládež ve Veselí nad Moravou.

Vytvořeno 09.05.2012 09:58:47 | Poslední změna 28.08.2012 22:01:51

Šachový oddíl z Veselí nad Moravou  pořádá v období září - duben pro mladé zájemce o šachovou hru kroužek, který se koná pravidelně každý pátek v 16:00 na orlovni. Zájemci o královskou hru se zde zdokonalují v hraní partií, taktice a vůbec celé šachové abecedě. Součástí kroužku je i seriál turnajů pro děti: O VESELSKÝ ŽEBŘÍČEK. Každý druhý pátek se koná pěti-kolový turnaj tempem 2 x 10 minut na jednu partii. Bodové výsledky posledních tří turnajů se pak sčítají a ty určují pořadí žebříčku. Samotné turnaje byly pak okamžitě vyhodnocovány a kromě drobných věcných cen pro všechny účastníky si nejlepší tři mladší a tři starší žáci odnesli i diplomy.

Suverénem  celého seriálu se stal Michal Skalka. Z celkového počtu šestnácti turnajů jedenáctkrát vyhrál, dvakrát skončil druhý a jednou třetí. Celkově získal Michal  269 bodů. Michalovi zároveň patří dík, že nabyté zkušenosti ze soutěží mládeže zde předával mladším. Na druhé místo se vytáhnul Tomáš Pavlica s 212 body. Tomáš udělal v průběhu sezóny největší pokrok a stal se tak skokanem roku. Jeden turnaj vyhrál, jednou obsadil druhé místo a čtyřikrát třetí. Tomáš je velmi pracovitý a jako jediný odehrál všechny turnaje. Třetí místo obsadila Daniela Skalková s 209,5 body. Danielka jeden turnaj vyhrála, sedmkrát skončila druhá a jednou třetí. Vynechala jenom jeden turnaj pro nemoc, a to jí stálo asi druhé místo. Daniela byla v průběhu sezóny nejaktivnější v řešení taktických diagramů a to na výborném výkonu v seriálu bylo poznat. Čtvrtý v seriálu skončil Tomáš Skalka. Jedno druhé místo a tři třetí jsou velkým příslibem do budoucna pro mladého Tomáška. Vynechal taky jenom jeden turnaj a celkově získal 195 bodů. Příští rok bude Tomášek jistě atakovat medailové pozice. Velký trenér mládeže Vratislav Hora vždycky tvrdil: za vzestupem mládeže stojí 80 %  pracovitosti a  20 % talentu jednotlivce. A právě Tomášové a Daniela to potvrzují.

Páté místo obsadil Václav Ochotný s 171,5 body. Pět druhých a dvě třetí místa u Vaška je trochu míň než se čekalo. Vašek již odehrál v okrasním přeboru dospělých 4 vážné partie a táhnul první desku v mladším dorostu. Své zkušenosti do seriálu však nenasadil. Šesté místo obsadila Anna Nováková s 129 body. Anička dva turnaje vyhrála, třikrát obsadila druhé místo a jednou třetí. Pokud by Anička nevynechala 8 turnajů byla by určitě výše. Jakub Dvořák obsadil celkové sedmé místo se 105,5 body a jednou se umístnil dokonce na třetím místě v turnaji. U Jakuba je to jako na houpačce. Jedna výborně rozehraná partie s nešťastným koncem odrovná celý turnaj. Po odstranění emocí může Jakub soupeřit úspěšně s ostatníma. Deset turnajů odehrál Lukáš Urbančík a obsadil 8.místo s 95 body. Lukáš střídal světlejší okamžiky s trošku tmavýma.

Na devátém místě skončil nemladší Jirka Maňák. Získal nejenom 92 bodů ale hlavně množství zkušeností. Pokud bude Jirka dále hrát úspěchy se dostaví. Dvojice David Ivánek 82,5 bodu a Roman Bednář 81 bodu obsadila desáté a jedenácté místo. Kluci se musí více snažit držet krok s ostatníma. Dvanáctý Zbyněk Petzina obsadil jednou třetí místo v turnaji a více již nepřišel. Získal 15 bodů. Jakub Staňka 13 bodů a třinácté místo společně s Lucií Urbančíkovou, která taky získala 13 bodů. Patnáctý Matěj Staňka 10 bodů, šestnáctý Martin Botek 9 bodů a sedmnáctý Martin Pavlica 8 bodů.

Medaile starší žáci:               1.Michal Skalka

2.Václav Ochotný

3.Anna Nováková

Medaile mladší žáci:             1.Tomáš Pavlica

2.Daniela Skalková

3.Tomáš Skalka

Účastníci seriálu měli tedy možnost odehrát 80 partií v „domácím"prostředí. Pro vstup na svazové soutěže mládeže je to nepostradatelné. Věřím, že v příštím roce si najde více dětí cestu na orelnu. Začínáme již 14.9.2012 prvním turnajem na žebříček. Turnaj bude zároveň náborový. Taktéž bude účast na našich turnajích nabídnuta okolním oddílům.

NASHLEDANOU V NOVÉ SEZÓNĚ 2012-2013                                                                                                                                                          Zdeněk Uřičář