Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Zakončení kalendářního roku tradičním blicákem.

Vytvořeno 03.01.2022 16:28:40 | Poslední změna 03.01.2022 16:36:30
Bývalo dobrým zvykem, před pandemií, hrát tradiční vánoční blicák. V minulém roce se nehrálo, letos jsme si na to troufli. Na turnaj se sešlo sedmnáct hráčů, čímž jsme dodrželi epidemiologická opatření, stanovené vládou. Turnaj proběhl v poklidném tempu, jednohlasně zvolený rozhodčí Lubomír Vičar nemusel zasahovat, snad mu jen hrozilo dávat studené obklady na čelo některým hráčům za neuvěřitelné plundry na šachovnici.
Než se to všechno rozběhlo popřáli jsme Františkovi Křížkovi k významnému životnímu jubileu. Turnaj jsme hráli jednokolově, a dle tradice si vítěz odnesl pohár. Pak bylo v plánu veselé play off na jednu partii, kdy výše umístněný si může zvolit barvu, jako bílý musí ale vyhrát (5 minut) černému stačí remíza (4 minuty). Turnaj s přehledem vyhrál Petr Vičar (Pankrác Praha), dlouholetý člen našeho oddílu, s velkým odstupem od ostatních. Výborně hrál Tomáš Skalka, asi největší překvapení turnaje.

            Konečné pořadí turnaje:
 
Poř. Příjmení       Body    SB
   1. Vičar P.         15    
   2. Uřičář J.         12   82,5
   3. Skalka J.         12    81
   4. Hudeček J.        11,5    
   5. Uřičář Z.         10    
   6. Křížek F.          9    62
   7. Skalka T.          9   54,25
   8. Vičar L.          9    53
   9. Píštěk J.         8,5    64,5
 10. Navrátil J.         8,5    56.5
 11. Bačík M.         6,5    
 12. Štos R.          6    
 13. Holubík P.          5    
14. Ochotný V.          4   30,5
15. Hrabal R.          4   24,75
16. Vašíček F.          3   17,5
17. Horňák O.          3   17,25
 
 
Play off jsme hráli již dříve s prvními osmi hráči. Luboš to letos navrhl rozšířit na šestnáct hráčů s tím, že poslední nenastoupí. Pro zdlouhavé počítání SB bylo rozhodnuto, že v případě rovnosti bodů rozhodne vzájemný zápas. Tak se dostal Ondra Horňák na 16.místo a postaral se o největší překvapení prvního kola, když vyřadil nejlépe hrajícího  v turnaji Petra Vičara. Dále se hrálo bez větších překvapení, snad lze vyzvednout finálovou účast Františka Křížka, který si odnesl cenu útěchy. Hlavní cenu bral, s přehledem hrající, Jan Hudeček.
Ještě se vrátím ke kuriózním situacím. Jedna se stala mně v partii s Radkem Štosem. Měl jsem bílé a někde jsem prodělal figuru. Po posledním tahu černého 1…..Dc1 jsem jednak viděl beznaděj ve svém  počínání, hlavně i pro horší čas. Ale než se vzdám zkusím ještě 2.Dc8+??   Reakce černého byla 2…..Kg7 ????,  vždyť si před chvílí udělal kvůli osmé řadě okénko. Na ten Radkův pohled nikdy nezapomenu.
I na jiných šachovnicích byly vidět podobné dramata. A to je ta pravá vánoční atmosféra. Pohoda a sranda. K pohodě přispěli někteří členové vytvořením samoobslužného bufetu, za což jim patří poděkování. Věřme, že příští rok to bude bez únavných problémů jak v mistrácích, tak v turnajích, a o Vánocích se opět setkáme.

Křížová tabulka v příloze.

             DO NOVÉHO ROKU VŠEM HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A DOBRÝCH TAHŮ ZA ŠACHOVNICÍ.
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář 
 
 
 
Prohlášení o Cookies