Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Vlčnov, 25. ročník Vánočního šachového turnaje.

Vytvořeno 27.12.2012 19:12:17 | Poslední změna 28.12.2012 21:33:07

              Sešel se rok s rokem a máme tady 26. prosince 2012. Datum, kdy zajíždíme do obce Vlčnov, proslavenou jízdou králů. Kde se každoročně sjíždí spousty hráčů, aby zde změřili své síly v šachovém zápolení a získali nějakou pěknou cenu. Pořádá se zde šachový turnaj, který má již dlouholetou tradici. Tento turnaj je již dvacátým-pátým v pořadí, což je již úctyhodná doba, čtvrt století udržet si popularitu tohoto turnaje.  Za což patří určitě poděkování sponzorům a pořadatelům. Musím ještě připomenout, že tento turnaj je zároveň hraný jako 5. ročník Memoriálu Josefa Oharka.    

Letos se turnaje zúčastnilo 66 hráčů.  Od nás vyrazilo pět hráčů reprezentovat barvy Veselí nad Moravou. Jožka Galuška minule 3. místo, letos deváté. Symerský Petr minule 8. místo, letos o jeden stupínek výš, tedy sedmá příčka.  Jožka Navrátil obsadil třináctou příčku.

 Petr Vičar dvacátoutřetí a Jenda Pištěk skončil dvacátýšestý. Viz výsledková listina v příloze.  Jenom za sebe musím říct, že jsem ani neměl moc času na fotografování a tím zachytit průběh turnaje. Skoro každou partii jsem hrál na doraz. Až v šestém kole, kdy jsem s Jardou Buráněm remizoval, jsem získal trochu času na focení.

 V sedmém kole jsem se probojoval až na první stůl, kde jsem se utkal s Jožkou Mudrákem. Zahájení jsem rozehrál dobře, ale dlouho jsem propočítával kombinaci, kterou jsem neuskutečnil, a to mně stálo mnoho času a první nula byla na světě. Další nulu jsem chytil v osmém kole s Mirkem Kuncem, kde jsem trochu ležérně rozehrál zahájení, ztratil jsem kvalitu a už jsem se vezl. O nápravu jsem se pokusil v devátém kole s Tondou Vávrou ze Starého Města. Pokus vyšel a 6 bodů mi stačilo na pěkné sedmé místo.

Když se podíváte na výsledkovou listinu z roku 2011, tak zjistíte, že pořadí do čtvrtého místa je stejné, jen Jožku Galušku vystřídal na třetí pozici Mirek Kunc z Napajedel.

  

Pan Javor mi napsal pár řádků, o které jsem ho požádal, protože neznám sponzory a další spousty lidí, kteří stojí za organizací tohoto pěkného turnaje. Panu Javorovi  za to děkuji a pojďme si těch pár řádků přečíst.

25. ročník Vánočního turnaje, pořádaný jako memoriál Josefa Oharka, proběhl ve velkém sále KSK, ve výborné vánoční pohodě.

Účastníky přišli přivítat pan Jenda Pijáček, předseda OU Vlčnov a Ing.Milan Haník, předseda TJ Vlčnov.

Hrálo 66. hráčů, každý účastník obdržel cenu, které darovali nebo zajistili členové šachového oddílu. Poděkování zaslouží všichni,

ale musím vyzvednout dárce, kteří věnovali nejhodnotnější ceny: Libora Ficence, Marka a Petra Kadlčikovi a Vlastika Oharka.

Děkuji i Petru Vávrovi, jenž obsluhoval počítač a Mirovi Žižkovi s Pepíkem Kuželou, kteří měli na starosti bufet.

Loňské vítězství zopakoval Josef Mudrák z Kroměříže, druhý byl Jaroslav Sháněl ze St.Města a třetí Mira Kunc z Napajedel.

Nejlepším našim hráčem byl Marek Staňa, skončil na 14. místě. Kompletní výsledky zasílám přílohou."

 

                                                                                                                                                            J.J.

Fotogalerie na rajčeti. 

Na minulý ročník se můžete podívat zde. 

Na závěr připojuji ještě pár slov. Musím poděkovat pořadatelům za to, že jsme se mohli zúčastnit pěkného turnaje. Dále musím poděkovat našim hráčům za pěknou reprezentaci na turnaji. A těším se na další ročník turnaje v roce 2013, který ponese číslovku 26.

Dále vás můžu ještě pozvat na turnaj do Otrokovic, který se koná 29.prosince 2012. Pořádá jej ŠO FS Napajedla. Jedná se o 1. ročník memoriálu Jana Kropáčka. Propozice přikládám v příloze.

 

Připomínám: 30.12.2012 v 9.00 na Orelce malý Vánoční blicák (hráči ŠK Veselí a hosté).  

 

Všem hráčům přeji hezké prožití zbývajících dnů vánočních a všechno nejlepší v novém roce 2013.

 

                                                                                                       Symerský Petr 

(189.44kB)
Výsledková listina.
(139.92kB)
Pozvánka na turnaj, propozice.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one