Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Vlčnov, 24. ročník Vánočního šachového turnaje.

Vytvořeno 26.12.2011 18:35:46 | Poslední změna 22.08.2012 19:18:48
              Dneska 26. prosince 2011 se odehrál v malebné obci Vlčnov již 24.ročník vánočního šachového turnaje a zároveň hraný jako 4. ročník Memoriálu Josefa Oharka, kterého se zúčastnilo 78 hráčů. Z Veselí se vypravila sestava čtyřech hráčů. Jožka Galuška, Jožka Navrátil, Vičar Petr a Symerský Petr. Vezl se s námi ještě Šimoník  Adam, ale ten hájil barvy ŠK Boršice. Celý turnaj se odehrál v pěkném prostředí kulturního domu, kde nechybělo občerstvení v podobě voňavých klobás, které jsem zahlédnul i u některých hráčů při partii. Na začátku turnaje nás přivítala paní místostarosta obce Marta Moštková s vedením celého turnaje v čele s panem Janem Javorem. Hrálo se na devět kol 2x15 minut.
    
             Suverénním způsobem si počínal v průběhu celého turnaje první nasazený hráč FM Mudrák Josef, který získal 7,5 bodu a co jsem si všimnul, tak jej z prvního stolu nikdo nesesadil a udržel si tento šachový trůn po celých devět kol. Pustil jen svým soupeřům tři remízy a získal zaslouženě první místo. Druhý se umístil Sháněl Jaroslav, který získal 7 bodů. Jožka Galuška, který v posledním kole porazil Petra Kapustu získal svůj sedmý bod a tím se vyšvihnul na třetí příčku. Všem třem gratuluji.
             Já jsem sice dneska ani jednou neprohrál, ale o to víckrát jsem remizoval a skončil jsem osmý s 6 body, Petr Vičar dvacátý 5,5 bodu, nepovedla se mu partie v posledním kole a Jožka Navrátil dvacátýpátý s 5 body. Adam Šimoník dvacátýšestý taky s 5 body. Snad by mohl mít víc bodů, ale kdo ví. Hrál se mnou partii hned v druhém kole. Partie byla jako na houpačce, první to vypadalo na remis, pak na prohru, pak zas na výhru, okabátil jsem ho totiž o věž, kterou jsem Adamovi vzápětí nepozorným tahem zase vracel. Adam však věž nevzal nebo vzal, ale nabídnul mi remis, kterou jsem vzal i nevzal. Řekl jsem Adamovi ať si nahlásí bod, že ho doženu, protože být hned na začátku, jak se říká ve „mlýně", nebývá jednoduché a lepší je útočit ze zadních prken. Ale Adam si nahlásil jen půl bodu. Takže Adame, smekám klobouk, před tvojí férovou hrou. Málo kdo z hráčů by to udělal a věř tomu, že tvůj čas ještě přijde, kdy budeš porážet velké hráče (tím nemyslím sebe, i když jsem velký do výšky i šířky).     
             Všem hráčům děkuji za pěkný výkon a pěknou reprezentaci našeho oddílu, tedy hlavně musím poděkovat Jožkovi Galuškovi, jen tak dále a ať se daří i v mistrovských zápasech.
       
             Na závěr musím poděkovat pořadatelům za pěkně zorganizovaný turnaj a snad příště na 25. ročníku nashledanou. Všem hráčům přeji krásné prožití zbývajících vánočních dnů, hodně zdravíčka a hodně pěkných šachových partií  v novém roce 2012.
 
Pěkný článek si můžete přečíst na stránkách ŠO Kunovice a na stránkách ŠK Boršice.                                                           
                                                                                                          Symerský  Petr  

                                   PŘIPOMÍNÁM!!!!
      29.12. čtvrtek !!          9:00    1.kolo oddílového přeboru      Nehraje se.
                                    15:00    Turnaj na žebříček                 Mládež.
                                    18:00    Vánoční blicák                       Všichni.
 
 
 
 
(32kB)
Výsledková listina.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one