Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Vítězem 11.ročníku „Memoriálu FK a MG" se stal Petr Kičmer z Baníku Havířov.

Vytvořeno 17.09.2012 13:23:30 | Poslední změna 17.09.2012 14:07:14

V neděli 16.9.byl Lidový Dům ve Vnorovech svědkem již 11.ročníku turnaje: „Memoriál Františka Křížka a Milana Grabce". Veselští šachisté tímto způsobem každoročně vzpomínají na své legendy, které se významnou měrou zasloužili o rozvoj šachového oddílu ve Veselí nad Moravou a všeobecně šachů v našem kraji.

I když od pátku je v naší republice vyhlášena prohibice a hospody a bary zejí prázdnotou, tak na turnaji bylo vidět 64 hráčů, jako je 64 polí na šachovnici. Jsme přece na Moravě a štamprlka domácí slivovičky neuškodí, ale letos nic.

 Na turnaji se představila velmi silná konkurence z blízkého i dalekého okolí.  K vidění bylo pět mezinárodních mistrů a čtyři mistři FIDE, ze kterých se dal tipovat vítěz. Určitě jde o zvučná jména, no posuďte sami. Vojta Plát, Bernášek Jan, Zpěvák Pavel, Michenka Jozef a Sosna Jan, všichni IM. Dále Vrána František, Mudrák Josef, Markovič Ivan a Papáček Štěpán, všichni FM. Malé info pro ostatní hráče, pan Papáček k nám přivítal až z dalekého Veselí nad Lužnicí, hrající za SK LISA, o.s.

 Všem udělal čáru přes rozpočet výborně hrající hráč Baníku Havířov Petr Kičmer. Ziskem 7,5 bodu obsadil první místo před celkově druhým, mezinárodním mistrem Vojtěchem Plátem, hájícím barvy TŽ Třinec 7 bodů. Třetí místo obsadil Jakub Uřičář z ŠK Staré Město 7 bodů.

V momentě zahájení turnaje vítěz bloudil ještě po okresních cestách a v prvním kole jen remízoval. Pak však turnaj pevně ovládnul a rozhodně kráčel za vítězstvím. Turnaj, po drobném začátečním zpoždění, nabral rychlé tempo, o které se významnou měrou zasloužil Pavel Růčka u počítače a rozhodčí Radek Hrabal, který musel řešit jen drobné problémy.

  Okresním přeborníkem v rapid šachu se stal Petr Symerský z pořádajícího oddílu TJ ŠK Veselí nad Moravou za své celkové 16. místo. Nejstarším hráčem turnaje byl František Vykydal a nejmladším domácí Michal Skalka.

Na závěr turnaje jsme ještě udělali společné foto s hráči z dalekého Veselí nad Lužnicí, kteří k nám zavítali družebně a oplatili nám návštěvu turnaje. Protože naši hráči naopak na začátku června zavítali do Veselí nad Lužnicí na turnaj „Memoriál KarlaTraxlera".   

Podařilo se nám dát dohromady skoro padesát velmi pěkných cen, za což patří velké poděkování Městu Veselí nad Moravou, které zaštítilo akci ze svého Grantu a podnikatelům z okolí, kteří věnovali finanční i věcné ceny do turnaje.                                                    

 

Výsledky naleznete zde.

Fotogalerii naleznete zde.

                                                                             

                                                                               Zdeněk Uřičář a Symerský Petr

 

 
Prohlášení o Cookies