Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Veselské Listy v červnu.

Vytvořeno 31.05.2018 10:25:42 | Poslední změna 31.05.2018 10:39:22
 
Naše město podporuje náš oddíl finančně a na oplátku vyžaduje pravidelné příspěvky do Veselských Listů. V následujícím odkaze si můžete „Listy“ otevřít a porovnat skromný článek na straně  21, který jsem zaslal (níže), s ještě skromnějším, který vytiskli. Musím podotknout, že se to stává pravidelně.
 
http://www.veseli-nad-moravou.cz/assets/File.ashx?id_org=18072&id_dokumenty=607410

               
Úspěšná sezóna šachistů z Veselí nad Moravou.

 
Šachový oddíl z Veselí nad Moravou prožil velmi úspěšnou sezónu 2017 – 2018. Celkově nasadil do soutěží, řízených Šachovým svazem, pět družstev, z toho čtyři dospělá a jedno dorostenecké. Á-družstvo sice zahájilo sezónu prohrou, v dalším průběhu však dosáhlo sedmi vítězství a dvou remíz, což družstvu stačilo na druhé místo v krajském přeboru první třídy a k postupu do druhé ligy. O úspěch se zasloužil celý tým, vyzvednout se však musí výborný výkon Jana Hudečka, který svým soupeřům povolil pouze dvě remízy.
Podobným způsobem si počínalo i B-družstvo. Prudkým startem do krajského přeboru druhé třídy, kdy prvních osm zápasů vyhrálo, si dávno před koncem soutěže zajistilo první místo v soutěži, a postup o třídu výše. Tahounem družstva byl nestárnoucí Vladimír Janás. C-družstvo dlouho vedlo v okresní soutěži první třídy, a základní soutěž ukončilo na druhém místě. V play off se již tak nedařilo a družstvo se nakonec umístnilo na celkovém třetím místě. Výborný výkon předvedl na první šachovnici Michal Skalka. D-družstvo, složené převážně z mládeže a začínajících šachistů, obsadilo v okresním přeboru druhé třídy deváté místo. Procentuálně nejlepším hráčem se stala Anna Nováková. Dorostenecký tým obsadil v krajském přeboru třinácté místo. Tahouni družstva byli Robert Křivák a Štěpán Tutka. Na poli jednotlivců stojí za zmínku třetí místo Jana Skalku v přeboru jednoty Orel, vítězství Tomáše Skalku na VC Osvětimany a třetí místo na domácí Velké ceně, třetí místo Lubomíra Vičara v oblastním přeboru železničářů, nebo třetí místo Tomáše Skalku na turnaji“Kyjovský koník“. Výborně má taky rozehranou sérii krajských turnajů jednotlivců Ludmila Tutková. Postup na Mistrovství České republiky v rapid šachu do 14 let ji asi neunikne. Šachový oddíl touto cestou děkuje městu, za podporu šachistů ze svých grantů, bez které by podobné výsledky asi nebyly možné.
                                                                                                                                                            Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one