Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Veselská mládež ve službách Boršic.

Vytvořeno 18.10.2011 15:35:59 | Poslední změna 18.10.2011 16:54:26

     O víkendu se už naplno rozběhly mistrovské soutěže mládeže. Z řad Veselských mládežníků se do bojů zapojili hned čtyři . Adam Šimoník a Michal Skalka v řadách SK Boršice „A" hráli první čtyři kola extraligy mladšího dorostu, dále Jan Skalka a Anička Nováková pak v dresu SK Boršice „B" sehráli první dvě kola 1. ligy mladšího dorostu.

     Boje na extraligových šachovnicích ve Frýdku-Místku jsem osobně neviděl, tedy uvedu jen výsledky Adam Šimoník 2/4 a Michal Skalka 0/4. Snad k tomu něco napíše třeba právě Adam jako přímý účastník. Michal měl sice velmi silné soupeře a například s Natašou Richterovou zcela jistě neměl šanci, nicméně alespoň dvě půlky mohl uhrát a po hrubých chybách, které kupil už od zahájení a všechno prohrál. Já osobně jsem z jeho výkonu hodně smutný.

     Osobně jsem doprovázel Aničku a Honzu do Starého Města, kde odehráli první dvě kola 1.LMD, nejprve porazili s kolegy z Boršic Slavii Orlovou „B" 4,5 - 1,5, aby vzápětí prohráli Slavií Orlovou „A" a to vysoko 5-1. Z družstva Boršic „B" je asi spokojený jen Honza a Pavel Tománek, kteří mají oba ze tří utkání, 3. kolo bylo již předehráno, 2,5 bodu. K Aničce můžu uvést, že od předehrávky značně zpomalila, soupeři jsou zatím mnohem starší a silnější, myslím, že nasbírá cenné zkušenosti. Mimochodem její soupeři teprve přijdou, čeká na ni spousta hráčů stejné výkonnosti i věku. Honza mi udělal radost v předehrávce, kde šel důsledně za výhrou a vlastně vyhrál silou vůle. Tento víkend v prvním kole černými přehrál výkonnostně srovnatelného soupeře, který mu však vlezl do naučené varianty a vlastně od zahájení  partie směřovala k jasnému rozuzlení. V odpoledním kole hrál se soupeřem asi o 170 bodů silnějším a to bílými, čekal jsem opět tuhý boj, ale jaké bylo moje překvapení, když po 19 tazích nabídl Honza remízu a jeho soupeř ji klidně přijal. Pravda v té chvíli již Boršice prohrávaly 2-0 a navíc bylo zřejmé, že to bude brzy 3-0, takže po této remíze bylo rozhodnuto a dál se hrálo jen o skóre.

     Doufám, že se jim bude všem dál dařit, některým více a některým alespoň tak jako dosud.

 

                                                                                                          Jan Skalka

 
Prohlášení o Cookies