Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Veselé ukončení sezóny, blicák.

Vytvořeno 14.05.2013 12:12:32 | Poslední změna 14.05.2013 12:42:56
V neděli 12.5.2013 proběhlo ukončení sezóny 12-13 na orelce ve Veselí nad Moravou. Hrál se zde již tradiční blicák, kterého se mělo zúčastnit celkem 20 hráčů. Přihlášení Jan Tomčala, Jan Píštěk, Adam Šimoník, Michal Fridrich ani pozvaní Josef Galuška,Vojtěch Šafařík, Roman Kusalík a Petr Bílek si nakonec cestu na Orelku nenašli. Řekl bych, že se asi nikomu nechtělo stávat do deštivé a studené neděle. I tak se hrál dramatický turnaj o čtrnácti hráčích. Přijeli hosté z Hodonína i Ivan Kubiš z nedaleké Skalice. A tam kde je Ivan Kubiš, tam je o zábavu postaráno, to se člověk dobře nasměje.
Bylo zajištěno i malinko občerstvení, jak ve stavu pevném, tak i tekutém. 

            Turnaj odstartoval místo v 9:00, protože tradičně trochu zaspal Petr Vičar, až v 9.30. Vůbec to nevadilo četným kuřákům, kteří venku diskutovali o minulé a taky trochu o budoucí sezóně. Samozřejmě se nejvíce „kritizovali" ti, co nepřišli. Po rozlosování ( rozhodoval příchod jednotlivých hráčů ) usedli všichni k partiím prvního kola a vrhli se do boje se soupeřem i časem.K vidění bylo hodně zajímavých partií, které ovšem nikdo nezapsal a ani si je nikdo nezapamatoval. Občas pozlobili i hodiny, hlavně Petra Symerského. Nejlépe odstartovali mladíci Petr Vičar a Jan Skalka, který v polovině turnaje vedl s jedinou remízou na kontě.

 Pak však oba ztratili dech a do čela se prodrala dvojice Petr Symerský a Ing. Petr Trávníček. Konečným ziskem 10 bodů se rozdělili o první místo. Vzájemnou partii vyhrál Petr Symerský a i konečný přepočet na SNB (zkratka neznamená Sbor národní bezpečnosti, ale Sonnenborn, což je pomocný systém při hodnocení šachistů na turnajích) jej potvrdil na prvním místě. Třetí místo obsadil pan Ing. František Křížek.

Mezi třetím a jedenáctým místem byl v konečné tabulce jeden bod rozdílu, což znamenalo, že o umístnění rozhodovaly drobnosti a někdy i špatný a neúprosný čas. První tři obdrželi drobné věcné ceny.

            Po ukončení turnaje proběhla kratičká schůze. Probírala se účast na turnajích v Dolním Němčí a ve Veselí nad Lužnicí. Následně jsme probrali soupisky na příští sezónu a finanční stav oddílové pokladny. Po kratičké diskuzi jsme přistoupili k druhému turnaji, protože se nám zdálo jít domů příliš brzy.

            Turnaj č.2 ovládnul suverénně Petr Trávníček. Povolil remízu pouze Jaroslavovi Vrtalovi, který nakonec obsadil třetí místo. Na druhé se vyhoupl Petr Vičar. Tabulky obou turnajů jsou v příloze.

            V pochmurném nedělním počasí jsme na Orelce strávili příjemné chvíle za šachovnicí.

Nechybělo drobné občerstvení a dobrá nálada. A nakonec ještě přikládám společné foto. 

Po úklidu místnosti se přesunula část hráčů na Lapač, kde se pokračovalo vzpomínáním na staré časy a zápasy. Věřím, že na dalším blicáku se sejde více hráčů. Další turnaj se bude konat na konci roku 2013. 

Fotogalerii z turnaje naleznete na rajčeti. 

                                                                                            Zdeněk Uřičář, Symerský Petr

                                                              

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one