Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Veselani družebně ve Veselí nad Lužnicí a Memoriál Karla Bartoše v Dolním Němčí.

Vytvořeno 06.06.2012 21:00:19 | Poslední změna 23.08.2012 14:08:27

Na výzvu pana starostu a radnice ve Veselí nad Moravou odjela čtveřice našich šachistů  již v pátek 1. 6. na sobotní turnaj „Memoriál Karla Traxlera" do Veselí nad Lužnicí. Radnice zajistila finanční pokrytí akce a vyzvala hráče TJ ŠK k vzorné reprezentaci našeho města v družebním městě Veselí nad Lužnicí.

            Petr Vičar, Jan Píštěk a Jakub Uřičář si společně zavzpomínali, jak na přelomu století jako žáci objížděli celou Moravu v legendárním seriálu čtyřčlenných družstev  „O Moravský Pohár". Určitě se jim vybavily i vzpomínky na vítězné tažení v Náměšti nad Oslavou, Prostějově nebo v Libině a to startovalo někdy i 45 družstev. Na poslední chvíli se omluvil Michal Fridrich. Starší generaci zastupoval Luboš Vičar.   

Karel Traxler, který je ve Veselí nad Lužnicí pochován ( 1866-1936 ), obohatil šachovou teorii ostrou variantou 1.e4 e5  2.Jf3 Jc6  3.Sc4 Jf6  4.Jg5 Sc5 !?, kterou používal i legendární sovětský šachista P.Keres v době své největší slávy. Na počest K.Traxlera se tedy v 1.kole turnaje hrála právě jeho varianta od 5.tahu. Naši hráči se ve vzdáleném Veselí neztratili a vzorně reprezentovali.  

Výsledky: http://www.chess-results.com/tnr74495.aspx?art=1&lan=5

A takhle to viděl Luboš Vičar:

V rámci družby a udržování přátelských vztahů mezi městy VESELÍ náš šachový oddíl reprezentovala čtveřice hráčů na Traxlerově memoriálu ve Veselí nad Lužnicí. Na cestu jsme se vydali již v pátek1.6.2012 aby jsme turnaj stihli.
Noční prohlídka Prahy a v sobotu brzo ráno na turnaj rychlíkem na České Budějovice. Memoriál co se týká výsledků spokojenost i když to jednu dobu vypadalo nadějněji.Turnaj se odehrál v příjemném prostředí kulturního domu.Předání cen pro všechny účastníky a rozloučení s příjemnými lidmi.Pozvání na náš Memoriál p.Františka Křížka a p. Milana Grabce s potěšením přijali nejen šachisté z Veselí nad Lužnicí.
 V přestávce na oběd jsme zašli s předsedou šachového oddílu Veselí nad Lužnicí panem Ladislavem Sýkorou na hrob pana Traxlera.Společné foto u hrobu a samozřejmě svíčka nemohla chybět.
 Všem děkuji za reprezentaci našeho oddílu a hlavně města Veselí nad Moravou, které nás podpořilo se tak pěkného turnaje zúčastnit. Přidávám jedno foto a celou fotogalerii naleznete zde. Luboš.


                    Memoriál Karla Bartoše v Dolním Němčí.

Zde jsou i výsledky Memoriálu Karla Bartoše v Dolním Němčí dne 25.5.2012, na kterém nás reprezentoval Petr Symerský. Já jenom přidám, že jsem v posledním kole prohrál smolně partii s Luďkem Volčíkem z Boršic u Buchlovic, který skončil na pěkném sedmém místě a mne prohra posunula až na 22. místo z celkově 64 hráčů. Hrál jsme hodně vabank. A ještě přidám, že jsem dlouho na turnaji nestartoval kvůli určitým problémům a byl jsem rád, že se mi to letos podařilo zahrát v tak silně obsazeném turnaji. Tak silný turnaj si v Dol. Němčí nepamatuji. Poděkování patří pořadatelům a sponzorům patří poděkování za pěkné ceny.

Výsledky:   http://chess-results.com/tnr73863.aspx?art=1&lan=5

                                              

                                                                       Zdeněk Uřičář a Symerský Petr

 

 

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one