Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Velká cena Veselí nad Moravou nám přinesla tři medaile.

Vytvořeno 06.10.2014 13:14:18 | Poslední změna 06.10.2014 14:10:19
Velká cena Veselí nad Moravou je součástí  seriálu Velkých cen regionu Uherské Hradiště. Již třetím rokem náš oddíl pořádá tuto akci, vždy jako první díl seriálu. Letos si do jídelny Církevní základní školy našlo cestu 56 hráčů, kteří startovali ve dvou věkových kategoriích. Starší, narozeni 1999 až 2003, a mladší, narozeni 2004 a méně. Hráči, trenéři a rodičové tak zaplnili celou prostornou jídelnu základní školy.
Na zahájení turnaje přijal pozvání starosta města Veselí nad Moravou ing. Miloš Kozumplík, který hráče přivítal, ocenil jejich zájem o šachy, a popřál jim spoustu vyhraných partií. Pak se ještě chvíli pozdržel, a sledoval mladší kategorii v akci. 
V mladší kategorii jsme měli dvě želízka v ohni, Tomáše Skalku a Dominika Valáška. Tomáš odstartoval turnaj dobře. Po 5 kolech nasbíral čtyři body a v šestém kole nešťastně prohrál. Zdálo se, že to bude mít negativní vliv na výkon v posledním kole. To mu los přidělil bezchybného Vlastimila Babulu. Zprvu se zdálo, že partii prohraje. Výbornou hrou v koncovce však otočil výsledek partie ve svůj prospěch a zvítězil. Zisk pěti bodů a nejlepšího pomocného hodnocení Tomáše vynesl na třetí místo v turnaji. Výborný turnaj odehrál taky Dominik. Po 5 kolech měl čtyři body a v šestém kole nastoupil na první šachovnici. Zde však byl Vlastík Babula, a následně v posledním kole Vojtěch Lukáš, nad jeho síly. I tak je od Dominika sedmé místo v turnaji velký úspěch. 
V turnaji zvítězil Vlastík Babula ze Starého Města, před Vojtěchem Lukášem a Tomášem Skalkou Výsledky turnaje: http://chess-results.com/tnr147257.aspx?lan=5&art=1&wi=821
Jenom připomenu, že Vlastík Babula je synem velmistra Vlastimila Babuly, který nás několikrát reprezentoval na olympiádě a patří mezi špičku hráčů v ČR. Vypadá to tak, že malý Vlastík bude pokračovat v tatínkových šlépějích a určitě o něm uslyšíme.
 
Ve starší kategorii jsme měli čtyři hráče, vlastně s Michalem Bačíkem pět. Michal odehrál solidní turnaj a přesvědčil, že se zlepšuje. Důkazem byla velmi bojovná remíza v pátém kole. Václav Ochotný zahájil turnaj velmi dobře. V pátém kole nastoupil na druhé prkno. Dobře rozehranou partii však kazí a nedaří se ani v následujícím kole, opět proti hráči Starého Města. Výhra v posledním kole znamená osmé místo. Jakub Dvořák po přestupu do starší kategorie bojoval se zkušenějšími hráči. Tři body a devatenácté místo není špatné. Naše holky Emilie Tomšicová a Daniela Skalková  držely prapor našeho oddílu velmi vysoko, podávaly výborné výkony a ve své kategorii si odnesly stříbrnou a bronzovou medaili. Pochvalu zaslouží nejen za bojovnost, ale i za zaškolování nové hráčky. Timea Lapčíková na svém prvním turnaji dokázala uhrát krásné dva body.
V turnaji starší kategorie zvítězil hráč Lokomotivy Brno Michael Kureš a přesvědčil všechny, že je velkým talentem ve svých osmi letech. Druhé Místo obsadil Jan Nekarda ze Starého Města. Třetím místem udělal David Kovařík velkou radost svému trenérovi a zároveň rozhodčímu turnaje Pavlovi Růčkovi z Kunovic.
Celkové výsledky: http://chess-results.com/tnr147256.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE&wi=821
Turnaj probíhal bez problémů a rozhodčí turnaje Pavel Růčka řešil jen drobné spory. O výborný cenový fond se zasloužilo hlavně město Veselí nad Moravou svým grantem, za který náš Šachový klub velmi děkuje. Poděkování zaslouží i další sponzoři turnaje, obec Blatnička, Okresní šachový svaz, rodiny Skalkova a Pavlicova. Poděkování patří taky všem domácím pořadatelům, bez kterých by turnaj nemohl existovat. 
Fotogalerie, kterou nafotil pan Tomšic.

Dalším zastavením seriálu bude 1.11.2014 VC Osvětiman. Propozice přiloženy.
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one