Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Velká Cena Veselí nad Moravou 2013.

Vytvořeno 07.10.2013 09:23:53 | Poslední změna 08.10.2013 10:24:50

V sobotu  5. 10. 2013 se konal ve Veselí nad Moravou  1.turnaj seriálu Velkých Cen regionu Uherské Hradiště a do jídelny Církevní základní školy si našlo cestu 52 hráčů ze 14 oddílů. Akci, finančně podporovanou z grantu města Veselí nad Moravou, přišel odstartovat místostarosta města, pan Ing. Mgr. Petr Kolařík, který děti u nás přivítal, ocenil zájem dětí o hru a popřál všem hodně štěstí  v turnaji.

Turnaj pro hráče ŠK Veselí nad Moravou začal již v pátek přípravou na turnaj. Dvě naše velké naděje, Daniela Skalková a Václav Ochotný, se omluvily, povinnosti jim tentokrát nedovolily hrát. A tak jsme si v pátek dali skromný závazek získat aspoň jednu medaili ze čtyř souprav. Po ukončení turnaje jsme napočítali vynikající čtyři medaile, jedno zlato, jedno stříbro a dvě bronzové medaile, nejvíce ze všech výprav, což je velmi překvapivé.  

V mladší kategorii se sešlo 25 hráčů a hráček.  Náš oddíl reprezentovala čtveřice hráčů Emílie Tomšicová, Tomáš Skalka, Jakub Dvořák a nováček našeho oddílu Dominik Valášek. 

V sobotu  5. 10. 2013 se konal ve Veselí nad Moravou  1.turnaj seriálu Velkých Cen regionu Uherské Hradiště a do jídelny Církevní základní školy si našlo cestu 52 hráčů ze 14 oddílů. Akci, finančně podporovanou z grantu města Veselí nad Moravou, přišel odstartovat místostarosta města pan Petr Kolařík, který děti u nás přivítal, ocenil zájem dětí o hru a popřál všem hodně štěstí  v turnaji.

V turnaji nejlépe odstartovala  Emilka a Tomášek, kteří společně s Viktorií Všetulovou  ( Staré Město) vedli po třech kolech se 100% úspěšností .  Ve čtvrtém kole Tomášek podlehl  Viktorii a ve čtvrtém Emilka zvítězila nad přemožitelkou Tomáše.

 Aby se to před posledním kolem pořádně zkomplikovalo, porazil Tomáš Emilku v šestém kole. Rozhodnout muselo poslední  7.kolo,  ve kterém prokázala Emilka pevnější nervy a soupeře porazila. Po sečtení všech výsledků se Emilka dostala na první místo v turnaji, o lepší pomocné hodnocení před nejlepším chlapcem Tiborem Horáčkem z Kunovic. Pro Emilku a ŠK Veselí nad Moravou to je velký úspěch.

Tomášek v posledním kole podlehl Horáčkovi, přesto získal velmi cennou bronzovou medaili. Jakubovi Dvořákovi se již tak dobře nevedlo. Získal 2,5 bodu. Velmi překvapil osmiletý nováček oddílu Dominik Valášek. Celkově získal 3 body a naznačil, že by v budoucnosti  mohl následovat své starší kamarády z oddílu.

Výsledky mladší: http://www.chess-results.com/tnr112725.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE&wi=821

                Starší Kategorie měla jasného favorita v Martině Fuskové, bývalé hráčce Starého Města, která v současnosti reprezentuje Beskydskou šachovou školu Frýdek Místek. Svým soupeřům povolila jedinou remízu a s přehledem ve starší kategorii zvítězila.

 ŠK Veselí nad Moravou zde reprezentovala čtveřice Michal Skalka, Dominik Bača, Tomáš Pavlica a Anna Nováková. Nejlépe si vedl Michal, který získal mezi chlapci stříbrnou medaili. 

Tomáš  se předvedl prvním rokem ve starší kategorii a přesvědčil se, že i starší hráči se dají porazit. Dominikovi se již tak nedařilo. Po úspěšných prvních dvou kolech narazil na špici turnaje a tam již bylo těžké body vybojovat. Dobře hrála  Anička, která doplnila kolekci  4 medailí  pro ŠK Veselí nad Moravou ziskem bronzu ve starších dívkách.

Výsledky starší: http://www.chess-results.com/tnr112724.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE&wi=821

Poděkování patří městu Veselí nad Moravou, že svým grantem umožnilo akci uspořádat a vytvořit tak pěkný cenový fond.

Církevní škole za poskytnutí místnosti, pánům Růčkovi  a Volčíkovi za bezproblémově odřízený turnaj, rodičům Tomáše Pavlici za perfektní bufet a cenový příspěvek do turnaje, panu  Tomáši Skalkovi za ozvučení místnosti  a pořadatelskou výpomoc, panu Janovi Skalkovi za dovoz a odvoz materiálu a všem členům oddílu, kteří pomohli s organizací turnaje.                                                                               

Fotogalerie na rajčeti.

Článek na webu ŠO Kunovice.

V příloze naleznete výsledky a propozice na VC Osvětimany.

                                                                                                                            

                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář     

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one