Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Velká Cena Osvětiman – starší a mladší žáci.

Vytvořeno 02.10.2011 09:51:32 | Poslední změna 02.10.2011 11:07:45

  

Necelý měsíc po turnaji ,,O pohár starosty Osvětiman", uspořádal tento agilní(aktivní) oddíl turnaj pro děti. Na Velkou Cenu, která je součástí seriálu VC regionu Uherské Hradiště, se dostavilo 45 dětí z domácího a okolních oddílů.

Naše výprava na tento turnaj čítala tři auta a pět šachistů. Je to poměrně velký luxus, ale mysleli jsme, že dětí z našeho oddílu pojede více. Snad příště. Je to škoda, pořadatelé připravili pro děti vynikající podmínky. Každý hráč dostal při prvním kole drobnou sladkost, při vyhlášení výsledků pamětní list a v bufetu buchty zdarma. Připočítáme-li k tomu startovné zdarma a pro každého drobnou věcnou cenu, tak musíme před pořadateli smeknout klobouk.

            V mladší kategorii náš oddíl výborně reprezentovali hned tři hráči. Nejlépe si počínal sedmiletý Tomáš Skalka, který za třetí místo v turnaji získal diplom i bronzovou medaili. Desetiletá Daniela Skalková si mezi dívkami vybojovala zlatou medaili a diplom. V turnaji se neztratil ani devítiletý Tomáš Pavlica, který dokázal vyhrát tři partie. Všichni tři si v turnaji počínali výborně. Věřme, že tomuto vynikajícímu úspěchu pomohly naše tradiční páteční turnaje.

Výsledky mladší: http://www.chess-results.com/tnr57249.aspx?art=1&lan=5

            Mezi staršími žáky byli bratři Skalkovi Jan a Michal ukryti pod družstvem Boršic. Po vlažném vstupu do turnaje se oba dostali do popředí tabulky. Mladší Michal dokonce bráchu na pomocné hodnocení předběhnul a domů si odvezl bronzovou medaili. Jan zůstal za očekáváním.

Výsledky starších: http://www.chess-results.com/tnr57248.aspx?art=1&lan=5

Věřím, že na další turnaje si nalezne cestu více našich dětí.

Fotogalerii z turnaje naleznete zde.

                                                                                                                      Zdeněk Uřičář

 
Prohlášení o Cookies