Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Velká cena Osvětiman – dvě medaile. Zlatá Daniela a stříbrná Ludmila.

Vytvořeno 11.11.2015 17:27:02 | Poslední změna 11.11.2015 17:44:26
V sobotu 7.11.2015 se konala v Osvětimanech Velká cena. Byl to již druhý podnik seriálu Velkých cen regionu Uherské Hradiště. Náš oddíl zastupovala sedmička hráčů, která se ve startovním poli neztratila. Celkově Velkou cenu navštívilo 50 hráčů.
Ve starší kategorii jsme měli čtyři zástupce. Nejlépe si počínal Tomáš Skalka, který dobře konkuroval nejlepším hráčům kategorie. Bohužel dvě partie, které tlačil do výhry, jedním tahem pokazil. I tak je deváté místo, vhledem k věku, výborné. Patnácté místo v turnaji obsadila Daniela Skalková a šestnácté místo Ludmila Tutková. Obě uhrály 3 body a domů si odnesly medaile za první a druhé místo mezi dívkami. Tři body uhrál taky Robert Křivák a obsadil 18.místo.
Výsledky starší: http://chess-results.com/tnr193937.aspx?lan=5&art=1&wi=821
Do mladší kategorie naskočili tři naši hráči. Nejlépe si počínal Štěpán Tutka. Díky čtyřem získaným bodům obsadil výborné 12.místo. Výborné je to proto, že Štěpán byl teprve na druhém turnaji. Dominik Valášek výborně začal. Ve třetím kole usiloval o třetí vítězství, a po hrubé chybě partii ztratil. To Dominika rozladilo a třetí bod získal až v posledním kole. Celkově z toho bylo 16.místo. První turnaj absolvoval Martin Runkas a získal 2,5 bodu. Martina musím pochválit za bojovné partie, kdy se na šachovnici vyhlídky na výsledek měnily každou chvíli.
Výsledky mladší: http://chess-results.com/tnr193936.aspx?lan=5&art=1&wi=821
Turnaj nám mnohé dal a mnoho ukázal. Je zaznamenáno dost pozic a partií, při kterých se musíme na tréninku zastavit. Nejdůležitějším faktorem je však naše netrpělivost. Hrajeme zbytečně rychle a zamýšlíme se, až je partie prohraná. Pokud se nám podaří tyto nedostatky odstranit budou výsledky určitě lepší. Přesto musím všem poděkovat za reprezentaci oddílu i města. Děkuji taky rodičům za odvoz na akci..
Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one