Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Velká Cena Kunovic a celý seriál turnajů velkým úspěchem našich hráčů.

Vytvořeno 21.01.2014 18:54:16 | Poslední změna 21.01.2014 19:11:39
V sobotu 18.1.2014 pořádal Šachový Oddíl Kunovice závěrečný čtvrtý turnaj Velkých Cen regionu Uherské Hradiště v rapid šachu jednotlivců. Náš oddíl, přes rozsáhlou marodku, nakonec reprezentovala trojice hráčů. V mladší kategorii Emílie Tomšicová a Tomáš Skalka, ve starší  Michal Skalka.
Turnaj se odehrál v nově zrekonstruovaném Panském dvoře, v překrásných prostorách společenského centra. V turnaji  naše trojice odstartovala výborně a po třech kolech měla 100% bodový zisk. Michal pokračoval dále ve výhrách , ale krutý los svedl Emilku a Tomáška k vzájemnému souboji.
 Ve velmi pěkné partii byla nakonec  šťastnější  Emilka, která vzápětí naopak zaváhala v pátém kole a celkový zisk šesti bodů ji stačil na druhé místo v turnaji. Tomáš v pátém a sedmém kole vyhrál, štěstíčko se od něj odvrátilo v šestém kole. Dva tahy před matem Tomáškovi  vypršel  čas. I tak mu pět bodů stačilo na šesté místo. Ve starší kategorii nenechal nic náhodě Michal Skalka. Soupeře doslova válcoval a již před posledním kolem bylo jasné,  kdo zvítězí. Mohl si tak v posledním kole dovolit remízovat.
                V součtu tří nejlepších umístnění se v kategorii starších žáků umístnil Michal Skalka na vynikajícím prvním místě. V kategorii mladších se na prvním místě umístnila Emílie Tomšicová, zvítězila mezi dívkami i mezi chlapci. Tomášovi Skalkovi patří mezi mladšími chlapci třetí místo. Vynikající úspěch a vzorná reprezentace ŠK Veselí nad Moravou. Na závěr zbývá pogratulovat a popřát mnoho dalších šachových úspěchů.

Výsledky mladší žáci.                         Výsledky starší žáci.
 
       Lubomír Vičar

Do seriálu, který začal ve Veselí nad Moravou, pokračoval v Osvětimanech, Dolním Němčí a vyvrcholil v Kunovicích zasáhlo devět hráčů našeho oddílu. V obou kategoriích soutěžilo shodně 53 šachistů. Vítězství Michala  ve starších a Emilky v mladších žácích je přímo historický úspěch našeho oddílu. V minulosti se to povedlo pouze jednou Honzovi Skalkovi v mladší kategorii. Michal úspěch svého bráchu  vyrovnal  v posledním roce. ( ročník 98 již v novém seriálu hrát nemůže ) Emilka, stejně jako Jakub Dvořák přecházejí do starší kategorie. Do budoucího ročníku se pokusíme nasadit co nejvíce hráčů a myslím si, že máme spoustu hráčů, kteří můžou navázat na letošní vynikající výsledky. Poděkování patří taky rodičům za odvozy a fandění.
Ještě jednou  - GRATULUJI !!   
Odkazy na články: http://www.sachykunovice.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=225:vc-kunovice&catid=3:jednotlivci&Itemid=3         

Velmi pěkná fotogalerie z turnaje, kterou nafotil pan Tomšic.     

V příloze naleznete výsledky a taky propozice dalších turnajů.                                                                              
Zdeněk Uřičář  
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one