Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Velká Cena Dolního Němčí.

Vytvořeno 09.12.2012 18:32:50 | Poslední změna 10.12.2012 13:53:30

V sobotu 8.12.2012 pořádal šachový oddíl v Dolním Němčí již třetí turnaj VC regionu Uherské Hradiště. Náš oddíl reprezentovala čtveřice hráčů: Václav Ochotný v kategorii starší žáci a Tomáš Skalka, Tomáš Pavlica a Jakub Dvořák v kategorii mladší žáci. V třeskutém mrazu jsme dojeli do Dolního Němčí jako první a přesto nastaly problémy se zaparkováním aut, protože parkoviště před kulturákem si zabrali místní myslivci.

            Další problém nastal po vytisknutí startovní listiny, kde se naši hráči nenašli. Rozhodčí Staňa Volčík mladší vše urychleně vyřešil a tak turnaj mohl odstartovat. Nejlépe odstartovala dvojice Tomášů v mladší kategorii.

Po třech kolech měli 100% zisk a usadili se na předních stolech. Ve čtvrtém kole však oba zaváhali, prohra Tomáše Pavlici následně v pátém a sedmém odsunula Tomáše na celkově až jedenácté místo.

Tomášek Skalka se ještě v pátém a šestém kole vzchopil k dobrému výkonu a usiloval o druhé nebo první místo. Poslední, výborně rozehranou, partii však i s převahou figur nedotáhl do vítězného konce a nešťastně prohrál. Bylo z toho (výborné!) bramborové umístnění.

Jakub Dvořák odstartoval naopak hůře. Dvě prohry na úvod jej odsunuly do spodních pater tabulky. Pak se však zlepšenou hrou dotáhl až na celkové dvanácté místo, a tak si dokonce ještě odnesl i cenu. 

Václav Ochotný, se ve starší a silnější kategorii rval se střídavými výsledky. Vašek dokáže hrát vyrovnanou partii i s nejlepšími hráči, avšak slabšími hráči se často nechává strhnout k závodům v tahání. A tady svou nespornou sílu ztrácí. To by se ale dalo říci o všech našich hráčích. Před krajským přeborem se musíme poučit z těchto turnajů. Výsledky na Velkých Cenách jsou dobré, ale jsem přesvědčený, že kluci dokážou hrát lépe.

 

 

            Velký dík patří pořadatelům za připravený turnaj, Staňovi Volčíkovi staršímu i mladšímu za bezproblémový a rychlý turnaj a našim rodičům za bezmeznou trpělivost vozit děti na turnaje.

 

Výsledky mladší: http://www.chess-results.com/tnr86983.aspx?art=1&lan=5

Výsledky starší: http://www.chess-results.com/tnr86982.aspx?art=1&lan=5&fed=CZE

 

Fotogalerii na rajčeti naleznete zde.

 

 

                                                                                                                      Zdeněk Uřičář 

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one