Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Ve Starém Městě dobojováno.

Vytvořeno 25.08.2017 15:55:41 | Poslední změna 25.08.2017 16:08:47
Tak, a máme to za sebou. 15.ročníku, velkého mezinárodního FIDE OPENU, se zúčastnilo celkem 119 hráčů. Potěšující  byla  výprava našeho oddílu, čítajíc devět hráčů, čímž jsme se zařadili na třetí místo co do počtu hráčů jednoho oddílu. Předstihli nás  pouze domácí ( ŠK Staré Město 16 hráčů ) a Beskydská šachová škola s 12 hráči. 
Desetikolový maratón, stlačený do 9 dnů, se stal kořistí novopečeného velmistra Vojtěcha Pláta. Druhé místo  obsadil reprezentant Slovenska FM Claudiu Zetocha a třetí reprezentant Německa IM Sebastian Pliski. Ve středu 16.8. se taky konal velmistrovský turnaj v rapid-šachu za účasti velmistrů  Zbyňka Hráčka, Vlastimila Babulu a velmistryň Joanny Worek  a Olgy Sikorové. Dvoukolový exhibiční  turnaj nejlépe zvládl Vlastimil Babula. Úterní bleskový turnaj ovládl domácí František Vrána.
Staroměstský turnaj je tradičně hojně obsazen mládeží.  44 hráčů mladších patnácti let, z níž první dvacítka měla průměr  ELA 1840, řezala do starých matadorů hlava nehlava. Případů, kdy mladší hráč s ELEM o 200 i 300 menším, hraje vyrovnanou, ba i vítěznou, partii s mnohem zkušenějším hráčem, je mnoho. Je docela možné, že právě to odrazuje mnoho starších hráčů tohoto regionu od účasti. Ve startovní listině však nechyběli jenom hráči z velkých zlínských oddílů, hráčů hodonínského okresu bylo ještě méně.  Mimo naše hráče bylo možno najít z našeho okresu jen Jakuba Šuráně. To je na pováženou. Možností , účastnit se podobného turnaje, není mnoho. Staroměstský turnaj je výborná příležitost zahrát si vážné partie.
Jak jsme hráli my? Utrpěli jsme vítězství, ale i porážky. Na 5,5 bodech se seřadili Jan Skalka, Zdeněk Uřičář, Vladimír Janás a Michal Skalka. 5 bodů nahromadil František Křížek, 4,5 bodu Radek Hrabal a 4 body Anička Nováková, Ondra Horňák a Tomáš Skalka. Co do Elo bodů někdo připsal, někdo odepsal, důležité jsou ovšem nezapomenutelné  zážitky za šachovnicí. Věřím, že příští rok si najde ještě více našich hráčů čas na tento turnaj. 
Diagram: Šílená pozice:  Šuráň – Hrabal. Radek se chystá zahrát Je5. Jak to zremizoval  je velká otázka?
Články: http://www.nss.cz/stare-mesto-zakonceno
Turnajový web: http://www.fera.hitech.cz/
Konečné pořadí tabulka zde.

                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář     
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one