Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

VC Veselí nad Moravou – mládež.

Vytvořeno 12.10.2018 15:47:53 | Poslední změna 12.10.2018 15:56:24
V sobotu 6.10.2018 se dostavilo 44 mladých vyznavačů šachové hry do jídelny Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou, rozehrát tradiční soutěž regionu Uherské Hradiště pro začínající šachisty. První Velkou cenu seriálu, která se pravidelně hraje u nás, rozehrálo 25 hráčů ve starší kategorii a 19 hráčů v mladší kategorii. Je škoda, že tuto možnost nevyužilo více oddílů, hlavně z okresu Hodonín, a nepřivezlo své mládežníky.
Starší kategorii od začátku vévodil boršický Michal Hlůšek, remízou v předposledním kole a prohrou v posledním kole ale o první místo přišel. To si, díky pomocnému hodnocení vybojoval slovenský hráč z Trenčína Jakub Orgoň, kterého porazil pouze náš Tomáš Skalka. Všichni tři získali 5,5 bodu a pomocné hodnocení stanovilo následující pořadí: 1. Jakub Orgoň, 2. Tomáš Skalka, 3. Michal Hlůšek. Perličkou je fakt, že Lidka Tutková remízou v předposledním kole Tomáše připravila o samostatné první místo.
Ve starší kategorii se představilo celkem sedm našich hráčů. Své si odehráli Tomáš Skalka, Dominik Valášek, Štěpán Tutka a Martin Runkas. Více se čekalo od Lidky Tutkové a Roberta Křiváka. Naopak Hanka Bodová si vyzkoušela turnaj bez jakéhokoliv tréninku, ale jistě odkoukala od soupeřů nějaké finty. Příště to bude určitě lepší. V mladší kategorii hrál pouze Michal Tutka a obsadil 15. místo. Vítězem této kategorie se stal Delgerdalai  Bayarjavkhlan ze Starého Města se ziskem  maximálního počtu bodů. Pomocné hodnocení pomohlo druhému Richardovi Svobodovi z Kunovic ke stříbrné medaili, a Michalu Kostkovi z Napajedel k bronzové. Pomyslnou bramborovou si odnesl Eduard Procházka ze Starého Města. Všichni tři získali 5 bodů.
Šachový oddíl ve Veselí děkuje všem sponzorům turnaje. O diplomy, medaile a věcné ceny se zasloužilo město Veselí nad Moravou svým grantem, a obec Blatnička finančním příspěvkem. DĚKUJEME.
Turnaj s přehledem odřídil Pavel Růčka, a z pozice ředitele turnaje Jan Skalka. Honza si však přivedl celý organizační tým, který si zaslouží taky velké poděkování.
Malou kaňkou na organizaci turnaje je zvýšený nájem školy  za hrací místnost ( až o 250% za hodinu proti loňsku). To vše se projevilo až po vydání propozic a navíc těsně před turnajem. Negativně to ovlivnilo cenový fond.
 
Výsledky starší: http://chess-results.com/tnr382364.aspx?lan=5&art=1
Výsledky mladší: http://chess-results.com/tnr382363.aspx?lan=5&art=1
Článek z pera rozhodčího a vedoucího ŠO Kunovice – Pavla Růčky: http://www.sachykunovice.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=543:2018-10-09-10-33-19&catid=3:jednotlivci&Itemid=3
 
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one