Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

VC Veselí nad Moravou 2017.

Vytvořeno 17.10.2017 11:17:37 | Poslední změna 17.10.2017 11:27:44
V sobotu 7.10.2017 se odehrál první turnaj série Velkých cen a to právě ve Veselí nad Moravou. Již tradičně se hraje v prostorech jídelny Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou. Turnaje se zúčastnilo celkově 47 hráčů z toho 15 v kategorii starších a 32 v kategorii mladších. . Na zahájení turnaje se dostavil i místostarosta  města Veselí nad Moravou Ing. Mgr. Petr Kolařík Ph.D., který účastníky pozdravil a podpořil jejich šachové snažení.  Celý turnaj potom proběhl hladce a bez větších problémů. 
 Naše barvy hájil v starších Tomáš Skalka, Dominik Valášek, Lidka Tutková a Robert Křivák. V mladší kategorii Štěpán Tutka s Jakubem Fialou. Nejlépe se dařilo z Veselanů Tomáškovi, který skončil v celkovém pořadí 3., a získal tím bronzovou medaili. Nejlepší dívkou se stala Lidka Tutková , která v turnaji obsadila páté místo, a získala tak zlatou medaili. Ve starších vyhrál turnaj Vaněk Robin ( Š.K. 1923 Sokol Kyjov) o půl bodu před Londinem Lukášem Vojtěchem( KVASCO Vacenovice)  a právě Tomášem Skalkou. Čtvrté místo obsadil Robert Křivák jako jediný s 4,5 body,  Dominik Valášek skončil na celkovém 9 místě. Ovšem chtělo by to dávat větší pozor a zpomalit protože prohrát za celkový čas 1:30 by se opravdu stávat nemělo.
Mladší kategorii vyhrál  těsně, na pomocné hodnocení ,Hlúšek Michal ( SK Boršice), před Londinem Michalem Karolem( KVASCO Vacenovice), oba shodně získali 6 bodů a na 3 místě se umístil Babula Matěj( ŠK Staré Město). Mezi dívkami v mladší kategorii vyhrála Spáčilová Klára( ŠK Staré Město).
 Velký turnaj to byl určitě i pro našeho Jakuba Fialu protože to byl jeho první turnaj na domácí půdě. Hrál pěkně, škoda jen pár nevydařených partií, cenný je ale zisk důležitých zkušeností. Jakub uhrál krásných 2,5 bodu a skončil na 26 místě. Štěpán Tutka skočil se ziskem 3 bodů na 19 místě, což je naopak  za očekáváním.
ŠK  Veselí nad Moravou děkuje městu Veselí nad Moravou za finanční podporu ze svého grantového systému stejně tak i  obci Blatnička. Děkuji taky všem, co mě pomohli turnaj uspořádat. Poděkování patří taky rozhodčímu turnaje panovi Pavlovi Růčkovi. Při uklízení sálu se našlo oblečení, které je vyfoceno ve fotogalerii . Majitel ať se přihlásí.

Fotogalerie na rajčeti.

Výsledky:
Starší:  http://chess-results.com/tnr306039.aspx?lan=5&art=1&wi=821
Mladší: http://chess-results.com/tnr306044.aspx?lan=5&art=1&wi=821
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                  Jan Skalka
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one