Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

VC Veselí nad Moravou 1.10.2016.

Vytvořeno 05.10.2016 12:51:20 | Poslední změna 05.10.2016 14:41:30
V sobotu 1.10.2016 byl zahájen seriál turnajů velkých cen ve Veselí nad Moravou. Turnaj se odehrával jako tradičně v prostorách jídelny Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou. Na turnaj dorazilo celkem 44 účastníků a z toho 25 hráčů ve starší kategorii, ve které hrálo 6 hráčů domácího oddílu a v mladší kategorii se účastnilo 19 hráčů a náš oddíl zde měl 3 své zástupce.
Turnaj odstartoval zhruba s 10 minutovým odstupem kvůli zpoždění vlakového spoje do Veselí nad Moravou. Děti přišel přivítat zástupce města a to místostarosta města Veselí nad Moravou Petr Kolařík. V obou turnajích jsme měli své želízka. Musím také poděkovat duu Marcela a Marcela Skalkovy za to, že se postaraly o chod bufetu. Pohled do bufetu sice nemám, ale mám pohled na připravené ceny, které zajistil Zdeněk Uřičář.
V mladší kategorii náš oddíl reprezentovalo trio Martin Runkas, Štěpán Tutka a Karel Kučera. Pro všechny je tenhle turnaj výborný zdroj kde nabrat zkušenosti. Všichni odehráli velmi pěkný turnaj a určitě jim pomůže v dalším šachovém růstu. Nejlépe se umístil Štěpán, který skončil nakonec na  4 místě těsně pod stupněm vítězů. Mladší kategorii ovládl způsobem start cíl Vaněk Robin se ziskem 7 bodů ze 7 možných. Druhé místo obsadil Martin Klimeš a třetí skončil Michal Hlúšek. Martin Runkas skončil na 10 místě a Karel Kučera na 14 místě. Nejlepší dívkou mladší kategorie se stala Skupinová Alice.
Ve starší kategorii se z našeho oddílu představili Tomáš a Daniela Skalkovi, Michal Bačík, Dominik Valášek, Ludmila Tutková a Robert Křivák.
 
V této kategorii jsme měli hned několik medailových nadějí.  Starší kategorii s lepším pomocným hodnocením nakonec vyhrál Marek Blaha z oddílu ŠK 1921 Zábřeh. Nejlépe umístěným hráčem našeho oddílu, v tomhle případě spíše hráčkou, se stala Daniela Skalková a stala se nejlepší dívkou v kategorii.
Hned v závěsu za ní, ovšem skončil Michal Bačík na 3 místě. Velkým, ale milým překvapením se stal Dominik Valášek, který obsadil celkově 4 místo, ale mezi kluky skončil na skvělém 3 místě. Na druhou stranu se turnaj moc nevyvedl Tomášovi Skalkovi, který skončil na 9 místě a 3 místo mezi dívkami obsadila Ludmila Tutková.

Starší kategorie:
              Chlapci: 1) Marek Blaha                                  ŠK 1921 Zábřeh               
                           2) Michal Bačík                                 ŠK Veselí nad moravou               
                           3) Dominik Valášek                            ŠK Veselí nad moravou
             
                 Dívky: 1) Daniela Skalková                           ŠK Veselí nad moravou
                           2) Marie Jasmína Londinová               KVASCO Vacenovice
                           3) Ludmila Tutková                            ŠK Veselí nad moravou
 
Mladší kategorie:
               Chlapci: 1) Robin Vaněk                                Š.K. 1923 Sokol Kyjov
                            2) Martin Klimeš                              ŠK 1921 Zábřeh               
                            3) Michal Hlúšek                              SK Boršice          
             
                 Dívky:  1) Skupinová Alice                            SK Boršice
                            2) Bažantová Adéla                          ŠSK Želechovice                              

Turnaj se povedl žádné velké komplikace neproběhli a hráči byli se vším spokojeni. Musím také poděkovat panu Stanislavu Volčíkovi a Pavlu Růčkovi, kteří se postarali o hladký průběh turnaje a také dalším lidem, kteří se starali o to aby bylo vše v pořádku.

Výsledky starší: http://chess-results.com/tnr240998.aspx?lan=5&art=1&wi=821
Výsladky mladší: http://chess-results.com/tnr240996.aspx?lan=5&art=1&wi=821
 
                                                                                                              Jan Skalka
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one