Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Valtice a Ratíškovice – závěr mládežnické sezóny.

Vytvořeno 21.06.2022 21:06:15 | Poslední změna 21.06.2022 21:18:44
Po půlročním tréninkovém procesu se trojice mládežníků Stanislav Macík, David a Richard Páčovi zúčastnila turnajů ve Valticích a Ratíškovicích. Ve Valticích se hrál poslední turnaj krajského přeboru jednotlivců v rapid-šachu, v Ratíškovicích to byl okresní přebor mládeže.
Ve Valticích se hrály dva turnaje. Turnaje „Nadějí“ se zúčastnilo 44 hráčů a mezi nimi i náš Stanislav Macík. Nevedl si vůbec špatně a 16.místem Staník přesvědčil, že naše naděje je.
Turnaje „Talenti“ se zúčastnili bratři Páčovi, David a Richard. Podobně jako pro Staníka byl i pro bratry Davida a Richarda toto teprve druhý turnaj. Po Starém Městě (zlínský kraj) si kluci zkusili i jihomoravskou konkurenci. Třicet dva hráčů a Richardovo 14.místo je dobré umístnění, Davidovo 23.místo se taky cení. Samozřejmě, že si to bratři rozdali mezi sebou v pátém kole.
Předseda okresního šachového svazu Petr Trávníček pořádal o týden později okresní přebor mládeže v Ratíškovicích. Tu se sešlo 22 hráčů a nechyběli ani naši tři bojovníci. Hrál se jeden turnaj, devět kol, pro všechny kategorie, a tak ti mladší to měli trochu těžší. Přesto naši reprezentanti odvedli vynikající výsledky. Richard Páč turnaji vládl, zvítězil přesvědčivě, prohrál až v posledním kole, kdy měl první místo jisté. Zvítězil nejen v celém turnaji, ale i ve své kategorii do 14 let a prakticky i v kategorii do 16 let.
Bronzové umístnění ve své kategorii do 12 let si odnesl David Páč, který po prvních třech kolech usedl na první šachovnici proti bratrovi. Ten mu nic nedaroval. Pak zapracovala Davidova sebedůvěra a přišly další prohry. David ale ještě v závěru finišoval.
Stříbrnou medaili vybojoval v kategorii do 10 let Stanislav Macík. Los se se Staníkem nemazlil a neustále mu předhazoval starší borce. Přesto se Staník nebál a mnohé potrápil ba i porazil. Celkově byla radost se na jeho partie dívat. Všichni tři si zaslouží poděkování za vzornou reprezentaci našeho oddílu. Věřím, že tyto úspěchy budou povzbuzením do jejich další šachové činnosti.