Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

V Hustopečích - městě dobrého vína, vítězí GM Petr Velička.

Vytvořeno 09.06.2014 19:15:18 | Poslední změna 09.06.2014 20:09:34
        Je tu pondělí a konečně mám chvilku, abych se dostal k napsání pár řádků. Teploměr ukazuje 34 stupňů a asi by bylo lepší se někde válet u vody, nebo sedět někde v chládku u piva. A co jsem sledoval v televizi, tak mají tropické teploty vydržet až do středy. Pak zase mají přijít bouřky a přívalové deště.  Což teďka nevím, co je lepší nebo horší, ale člověk si nevybere, a větru, a dešti neporučí. Pojďme tedy k turnaji.
    Slunná sobota 7.6.2014 v Hustopečích,  přivítala 124 hráčů královské hry.  Odehrál se zde turnaj v rapidu „O pohár starosty dobrého vína“. Je to finálový turnaj, který uzavírá sérii turnajů Grand-Prix ČR  v rapid šachu.  Turnaj letos přilákal dva velmistry, šest mezinárodních mistrů, jednu mezinárodní mistryni, dvanáct fide mistrů a dvě fide mistryně. Hrálo se poprvé tempem 10min+5 vteřin na tah. Turnaj měl sice ze začátku trošku menší zpoždění, protože se u Hustopečí opravuje dálnice a někteří hráči neznalí místních poměrů, si zajeli o pár kilometrů navíc, ale to už si určitě přečtete z reportáže Davida Cipryse, který ví o situaci a turnaji poměrně více, jenom co dohledá kabel od foťáku nebo čtečku karet.
Turnaj zahájila vždy dobře naladěná dvojice, ředitel turnaje IM Petr Pisk se starostou Hustopečí Ing. Lubošem Kuchyňkou.
Přivítali hráče a pronesli jen pár slov, protože bylo potřeba nasadit tempo a dohnat vzniknuté zpoždění. Což se celkem podařilo za vedení rozhodčího turnaje pana Miroslava Hurty, který celý turnaj počítačově řídil a snažil se nasazovat kola co nejdříve.
Velice pěkně si vedl v turnaji FM Novotný Michal, kterému v posledním kole stačilo jen odpůlit a stát se vítězem turnaje, ale hrál s GM Veličkou, který potvrdil svou formu a zvítězil. Zisk 7,5 bodů a lepší pomocné hodnocení pomohlo GM Petru Veličkovi obsadit první příčku. Na druhém místě skončil FM Novotný Michal (7,5 bodů). O největší překvapení na turnaji se postaral Vybíral Zdeněk, který skončil na třetím místě(7 bodů). Čtvrtou bramborovou příčku obsadil GM Jirovský Miloš (7bodů), kdy opět rozhodovalo pomocné hodnocení. Pátý skončil FM Červený Martin (7 bodů).
Z naší výpravy skončil nejlépe František Křížek na 32. Místě(5,5bodu), kterému se podařilo porazit šachovou legendu pana Františka Vykydala(4,5bodu).
Já jsem skončil  na 39.místě(5 bodů). V druhém kole jsem si zahrál s GM Veličkou, kdy jsem dostal výprask a pak, když jsem se trochu rozjel, tak mne zastavil v sedmém kole FM Burdalev Kirill (7 bodů) a v posledním kole  FM Holemář David (6 bodů). Gabriel Adam skončil na 63.místě(4,5bodu). Měl trochu smůlu a nějaké partie se mu nepovedli.
Poslední z naší výpravy Jara Vrtal skončil na 79.místě(4 body).

Takže, není důležité zvítězit, ale zúčastnit se…   Ale řekněte mi, kdo rád prohrává?

Poděkování patří pořadatelům, hlavně tedy starostovi města Hustopeče Ing. Lubošovi Kuchyňkovi a IM Petru Piskovi, sponzorům, rozhodčím , no prostě všem, kteří se o turnaj postarali. A pevně věřme, že se na turnaji setkáme za rok.

Reportáž Davida Cipryse na stránkách  Jmšs.