Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

V Dolním Němčí zvítězil IM Vojtěch Plát.

Vytvořeno 26.05.2015 12:36:50 | Poslední změna 26.05.2015 13:42:27
V sobotu 23.5.2015 se konal v Dolním Němčí již 21. ročník Memoriálu Karla Bartoše ve zkrácené hře. Turnaje se zúčastnilo 63 hráčů, čili o jednoho míň než v minulém ročníku. Ale zato, tento ročník byl podstatně silnější,  protože se ho zúčastnili  tři mezinárodní mistři a čtyři fide mistři. Řeknu pár zvučných jmen IM Plát Vojtěch, IM Zpěvák Pavel, IM Sosna Jan, FM Karlík Vladimír, FM Mudrák Josef, FM Vrána František a FM Cagašík Tomáš. 
Těmto silným hráčům se snažili oponovat jak hráči ze Slovenka (Dobrotka Martin, Abel Peter, Reisel František), tak i hráči od nás (Koutný Petr, Uřičář Jakub, Juříček Stanislav, Hudaček Josef, František Křížek). 
Za ŠK Veselí se celkem vypravilo do Dolního Němčí šest hráčů, a to: František Křížek, Josef Navrátil, Petr Symerský, Radek Hrabal, Jan Skalka a Ondra Horňák, kteří se snažili reprezentovat oddíl co nejlépe. Veselí zde však reprezentovali i Jakub Uřičář a Radek Štos. Kuba jako hráč Starého Města a Radek jako zástupce neregistrovaných.
Po velkém boji, kdy dokonce ve čtvrtém kole ztratil IM Vojta Plát celý bod s FM Františkem Vránou se do čela turnaje dostal FM Cagašík a FM Karlík Vladimír, spolu se Stanislavem Juříčkem. Což znamenalo, že se bude bojovat o první místo až do posledního kola. Nakonec IM Vojta Plát potvrdil, že je v turnaji favoritem č.1 a o půl bodu uhájil prvenství v turnaji. Druhý skončil FM Vladimír Karlík a třetí FM Tomáš Cagašík.
Z výsledkové listiny je zřejmé, že se všem našim ( více méně ) dařilo. Přesto je nutno vyzvednout výkon Radka Štose, který jako neregistrovaný hráč předstihl v turnaji mnohé zkušené harcovníky 64 polí. 
Výsledková listina: http://chess-results.com/tnr174606.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES&wi=821
Na závěr musím poděkovat pořadatelům za pěkné finanční ceny. Přes drobné potíže, které způsobily protáhnutí začátku turnaje, se turnaj určitě povedl. Poděkování taky patří zkušenému Františkovi Vránovi, který turnaj nejenom, že řídí, ale taky sám hraje.
Nakonec ještě zůstalo pár hráčů při uklízení sálu, a tak jsme na pozvání pořadatelů zasedli k malému pohoštění v místní restauraci „Rozkvět“, kde jsme si nejen povykládali o turnaji, jak se komu dařilo a nedařilo, co pokazil a kde měl naopak štěstí. Taky jsme si zavzpomínali na pěkné šachové historky s panem Ludvíčkem a s panem Křížkem. 
Nakonec jsme udělali ještě společné foto. 
Celou fotogalerii naleznete zde.                                                                                                                                      
                                                                                                                                     Zdeněk Uřičář a Symerský Petr
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one