Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Ukončení sezóny – Bleskový turnaj.

Vytvořeno 07.05.2012 17:40:23 | Poslední změna 07.05.2012 18:27:52

  

            V neděli 6.5.2012 se na orelku dostavili domácí hráči k tradičnímu ukončení sezóny. Z přizvaných hostů nakonec přijeli jen František Křížek, Petr Strakáč, Ivan Kubiš a Josef Hudaček. Protože nebyl naplněn stav 20-22 hráčů, ale jen 16, navrhovali někteří hrát dvoukolový turnaj. To by však trvalo dlouho, protože ne všichni si mohli dovolit strávit celou neděli u šachů. A tak se nakonec hrály turnaje dva.

            V prvním, ostrém turnaji nenechal nikoho na pochybách Jakub Uřičář. Svým soupeřům odskočil s dostatečným bodovým odstupem - 13 bodů. O jediné dva body jej připravil Richard Klenner a Symerský Petr. Právě u partie s Petrem Symerským, kterému zůstávalo na hodinách jen pár sekund, fandil Ivan Kubiš tak horlivě, že za stálého bouchání do stolu a skandování "Peter vyhraj" se figurky na šachovnici i s hodinami roztancovaly takovým způsobem, že nebylo možné udělat tah. Tak Peter, který měl na šachovnici postavenou matovou síť, neudělal ani jeden tah. Jakub se ale zachoval jako chlap a připsal si na své konto první nulu. O druhé místo se rozpoutala bitva mezi hráči druholigového družstva. Všem nakonec vypálil rybník šestnáctiletý Jan Skalka, který získal 10,5 bodu. O třetí místo se rozdělila trojice hráčů s 10 body Petr Strakáč, Petr Symerský a Richard Klenner. O pořadí zde rozhodovaly vzájemné partie.

Další pořadí: Zdeněk Uřičář 9,5, Petr Vičar 9, Petr Bílek 8,5, František Křížek 7, Jan Píštěk 7, Josef Hudaček 6,5, Radek Hrabal 5,5, Ivan Kubiš 5, Lubomír Vičar 4, Josef Navráti 3,5, Jan Tomčala 1.

            V druhém turnaji dominoval nestárnoucí František Křížek 8,5, těsně sledován dvojicí Petr Strakáč a Josef Hudaček 8. dobrý střed tvořila dvojice Petr Symerský  7 a Petr Vičar 6,5.

Další pořadí: Josef Navrátil 4, Lubomír Vičar a Radek Hrabal 3,5, Ivan Kubiš 3, Zdeněk Uřičář 2 a Jan Tomčala 1. Tabulky naleznete v příloze.

            Tradiční blicák se hrál v pohodě a rozhodčí nemuseli řešit žádný problém. Prvních šest hráčů prvního turnaje si odneslo věcné ceny, za které sponzorům děkujeme. Nakonec se ještě udělalo společné foto všech účastníků turnaje. 

Určitě to bylo pěkné zakončení sezóny a počkáme si ještě na zhodnocení 2.ligy od kapitána. Někteří hráči si odpočinou, aby nabrali sil a některé hráče čekají prázdninové turnaje, tradičně turnaj ve Starém Městě.

                                                                                    Symerský Petr a Uřičář Zdeněk

 

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one