Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Traxlerův memoriál ve Veselí nad Lužnicí 2022.

Vytvořeno 08.06.2022 19:44:42 | Poslední změna 08.06.2022 19:56:43
V sobotu 4.6.2022 se konal 13. Ročník Traxlerova memoriálu ve Veselí nad Lužnicí. Již desátý rok udržuje náš oddíl družbu s místním šachovým oddílem.  I letos se do malebného jihočeského města vydala početná výprava našeho oddílu. Tradicí nebývá jen účast, ale i nějaká medailová pozice našeho hráče. Můžu klidně napsat, že vše bylo splněno. Vedoucí šachového oddílu ve Veselí nad Lužnicí, a zároveň ředitel turnaje, Ladislav Sýkora připravil tradičně pěkný turnaj, bohatě cenově zajištěný.
Jediným nedostatkem je velká vzdálenost, která nás nutí brzy ráno vstávat. Drobnou komplikací bylo i odřeknutí účasti Michala Skalku, za kterého jsme již nemohli sehnat náhradu. Přesto se, z naší strany, představili dva nováčci turnaje: Petr Galuška a Michal Fridrich. Cesta byla pohodová, na silnicích bylo po ránu málo aut.
Hned v úvodu turnaje nás ředitel přivítal, představil sponzory a mě, i celý ročník, přeřadil do kategorie seniorů, což mělo asi na můj výkon vliv. Pak nás rozhodčí proškolil v pravidlech a mohlo se jít na věc. Specialitou místního turnaje je právě Traxlerova varianta, která se musí hrát v prvním kole. Možná si mnozí povzdechnou, že autor varianty mohl vymyslet něco klidnějšího.
První část turnaje nejlépe rozehrál odchovanec oddílu Petr Vičar. Získal tři body ze tří a usadil se v čele turnaje. Jeden bod vzal i svému letitému spolubojovníkovi v mládežnických soutěžích Michalovi Fridrichovi. Ostatní jsme již měli nějaké ztráty. Polední přestávku jsme absolvovali v jedné z místních restaurací. Po obědě jsme se vydali na místní hřbitov k pomníku Karla Traxlera. Pak nás čekaly ještě čtyři kola.
V druhé části turnaje se již bojovalo o medailové umístnění. Petr měl před posledním kole 5 bodů společně s Štěpánem Papáčkem a Milanem Pouchem. Ti dva spolu poslední kolo remizovali, což umožnilo Petrovi pomýšlet na vítězství v turnaji. Přesnou hrou se mu nakonec povedlo zvítězit i v posledním kole a tím vybojovat samostatné první místo.
Ostatní jsme předvedli solidní výsledky, mohlo to být i lepší, viz výsledky turnaje. Poděkování však patří všem. Domácímu pořadatelskému týmu v čele s Ladislavem Sýkorou, našim reprezentantům, Lubošovi za bezproblémovou dopravu, městu Veselí nad Moravou a jeho grantu a hlavně Petrovi Vičarovi za první místo. K turnaji se ještě jednou vrátím.
 
Výsledky: http://chess-results.com/tnr644964.aspx?lan=5&art=4
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Prohlášení o Cookies