Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Traxlerův memoriál ve Veselí nad Lužnicí i s naší početnou výpravou.

Vytvořeno 09.06.2015 19:06:57 | Poslední změna 13.06.2015 11:00:35
První červnovou sobotu 2015 se konal ve Veselí nad Lužnicí již 8.ročník Traxlerova memoriálu. Početná výprava našeho oddílu se zúčastnila tohoto pěkného turnaje již po čtvrté za sebou, díky finanční podpoře grantového systému města Veselí nad Moravou v rámci družby našich měst. Kulturní dům ve Veselí nad Lužnicí přilákal celkem 50 vyznavačů královské hry.
Turnaj uvedl a odstartoval předseda jihočeského šachového svazu a předseda místního šachového oddílu RNDr Ladislav Sýkora. Bylo mě divné, že letos nepřišel nikdo z představitelů města přivítat šachisty z celé republiky. Vše mě však vysvětlil starosta Veselí nad Moravou ing.Miloš Kozumplík s místostarostou JUDr. PhDr. Petrem Kolářem, Ph.D, kteří byli shodou okolností přítomni taky ve Veselí nad Lužnicí.  Pan RNDr Ladislav Sýkora je totiž od podzimu i starostou města ve Veselí nad Lužnicí.
V samotném turnaji jsme měli co obhajovat. Startovní listina turnaje však byla silná a naši početné výpravě bylo jasné, že si zahrajeme spolu i na opačném konci republiky. Hned v prvním kole mě los vylosoval Ondru Horňáka ( Ondra hrál první tři kola s vlastními spoluhráči ), a Petr Vičar se utkal s Frantou Vašíčkem. V průběhu turnaje jsme odehráli celkem 9 vzájemných partií.
Před polední přestávkou, kdy byly odehrány tři kola, se na špici usadil Jakub Uřičář se 100% ziskem, 2,5 bodu měli Petr Vičar, Jan Skalka a Luboš Vičar, 2 body Michal Skalka a já, 1,5 bodu Jan Píštěk s Ondrou Horňákem a bez bodu byl Franta Vašíček. Po návštěvě hřbitova, kde je P.K.Traxler pochován a obědě, pokračoval turnaj bez problémů dále. Naši kluci sice letos bojovali na předních stolech, ale na medaili nikdo nedosáhl. Při vyhlašování výsledků jsme obsadili následující místa: 5.Jakub Uřičář, 7.Petr Vičar, 8.Zdeněk Uřičář, 14.Lubomír Vičar, 15.Jan Skalka, 24.Ondra Horňák, 27.Jan Píštěk, 30.Franta Vašíček a 33.Michal Skalka. Umístnění všech je velmi pěkné. Za zmínku stojí výborný výkon Ondry, který zvítězil v kategorii do 1600 Elo, a ve výsledkové listině předběhl mnohé silnější hráče. V turnaji zvítězil FM Adolf Lacina ( TJ CZ Strakonice) před mladými Janem Miesbaurem ( ŠACHKLUB Písek ) a Janou Maříkovou ( ŠK Veselí nad Lužnicí ).
1.Vd3 Vc1+ 2.Kh2 Vxc3 3.Vxc3 Jxe4 4.Ve3 Sxe5+ 5.g3 Jd2 6.f4 ?? Jf1+ 0 – 1.
1…. Vh6 ! – šílená věž.
Pořadatelé turnaje zaslouží velké poděkování a uznání za výborný a pohodový turnaj. Možnost dát si zdarma kávu, pití, ochutnat vkusné šachové figurky ( perníky) a ve finále různé masové pochutiny vám nenabídnou nikde jinde. Výborný cenový fond je taky tradicí turnaje. Jedinou závadou bylo velké vedro, což však pořadatelé nemůžou ovlivnit. Ochladit se dalo v restauraci sídlící v přízemí Kulturního domu.
Na konec mi zbývá poděkovat představitelům města Veselí nad Moravou za podporu z grantového systému, bez kterého by jsme se tak početně turnaje nemohli zúčastnit, obětavým řidičům aut a všem hráčům za reprezentaci města a oddílu.