Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Tradiční blicák k ukončení sezóny – schůze.

Vytvořeno 14.05.2016 14:07:23 | Poslední změna 14.05.2016 16:53:52
V neděli 8.5.se konal tradiční blikáček na ukončení sezóny 15 – 16. Na naší Orelce se tentokrát sešlo jen dvanáct hráčů, a ti si to rozdali systémem každý s každým na dvě partie. Z celkového počtu 22 partií nasbíral nejvíce bodů Petr Symerský, další pomyslné medaile pobrali tentokrát Petr Trávníček a Richard Klenner.
 
Poř. Příjmení jméno     Body SB  
1. Symerský Petr     17,5    
2. Trávníček Petr     15,5 147,5  
3. Klenner Richard     15,5 137,25  
4. Misorin Vladimír     15    
5. Křížek František     14    
6. Vrtal Jaroslav     13,5    
7. Uřičář Zdeněk     11,5    
8. Píštěk Jan     11    
9. Navrátil Josef     7    
10. Hrabal Radek     6,5    
11. Janás Vladimír     5    
12. Horňák Ondřej     0    
 
 
Pohodový turnaj rozhodoval Petr Trávníček, který neměl pražádný problém. Hrály se bojovné partie vedené v rytířském duchu. K celkové pohodě přispělo drobné občerstvení, které si hráči sami přinesli. Je jenom škoda, že příležitost zahrát si s kvalitními hráči nevyužilo naše mládí. Křížová tabulka se nachází v příloze.
Po turnaji byla naplánována malá schůze ohledně nastávající sezóny. V jejím úvodu byl vyhlášen, a vyhodnocen, vítěz oddílového přeboru ve vážných partiích - Jan Skalka. Dalším bodem byla malá rekapitulace minulého ročníku soutěží družstev. Dobré umístnění A družstva v krajském přeboru 1.třídy. Šesté místo vypadá dobře, ale průběh sezóny tomu nenasvědčoval. B družstvo vybojovalo vynikající třetí místo v KP dvojce, což málokdo čekal a D družstvo zvítězilo v okresním přeboru první třídy, což bylo největší překvapení. A tak nejhůře dopadlo družstvo C v okresním přeboru. 7.místo bylo pod možnosti soupisky. U tohoto družstva však zapracoval negativní postoj některých hráčů.
V dalším bodu schůze jsme poděkovali Jaroslavovi Vrtalovi za velmi dobré služby v našem A družstvu. Od příští sezóny bude hrát v KP-1 za Prušánky. Pan Václav Kusák naopak ohlásil úplný ústup ze šachovnic pro zdravotní důvody a František Vašíček dočasně přerušil hraní, z toho samého důvodu. Tím se téměř rozpadlo družstvo C. Radek Hrabal taky nebude hrát za dvě družstva pro pracovní důvody. Tím se pomalu dostáváme k družstvu D. V nastávající sezóně tedy nevyužijeme právo postupu, a je velmi pravděpodobné, že taky nenasadíme dvě družstva do okresu 1.třídy.
V dalším bodu schůze se zformovala výprava do družebního města Veselí nad Lužnicí. Letošního ročníku memoriálu Karla Traxlera by se mělo zúčastnit rekordních 10 hráčů. Věřím, že nás podpoří naše město stejnou měrou, jako loni, a vše proběhne v pohodě. Předběžně jsme taky naplánovali 15.ročník Memoriálu Františka Křížka a Milana Grabce. Ještě mnoho jsme toho probrali v diskuzi, která ještě pokračovala na Lapači.    
 
 
 
                                                                                                                      Zdeněk Uřičář
 
 
Prohlášení o Cookies