Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Srdcaři aneb šachisté z Veselí n/M.

Vytvořeno 12.06.2011 10:22:24 | Poslední změna 12.06.2011 10:26:12
1. května 2011 v 8:04 | Krolop Petr |
Když jsem se před týdnem zahleděl do šachově kvalitní a mně na hodonínsku velmi blízké obce - Prušánky. Byl jsem vcelku správně panem Zdeňkem Uřičářem upozorněn na skutečnost, že ta současná a nejvyšší kvalita šachové hry na hodonínsku se nenachází v Prušánkách / v podobě KP1/, protože, tu nejvyšší kvalitu šachové hry /na hodonínsku/ najdeme jen a pouze ve Veselí nad Moravou /a to v podobě 2. ligy/!
No, a mně nezbývá nic jiného, než se svým, poněkud krátkozrakým pohledem zahledět na město Veselí nad Moravou a jeho šachisty.
Přátelé, provedu-li srovnání měst Hodonína a Veselí n.M. - tak:
Hodonín - zde žije 26 290 obyvatel a Veselí n/M. - tam žije 11 981 obyvatel. Jojo, zvláštní to poměr obyvatel a počet kvalitních šachistů obou měst. Pravda, i v Hodoníně se hraje 2. liga, ovšem ,,jen" ta hokejová! A aby vůbec byla, tak město Hodonín nalije do údajných hokejových drtičů 3,5 mega! Možná proto, aby jim vůbec stálo za to obout brusle a když už nikoho, či nic jiného, tak alespoň drtit městkou kasu. A to už se přátelé opravdu vyplatí, tedy alespoň v Hodoníně!
Ale což, pojďme raději dál....
V srdci Slovácka na řece Moravě, v blízkosti chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, leží město Veselí nad Moravou. Je to moderní město jehož historii tu dál připomínají nádherné stavby a místa. Pyšnit se může jednak anglickým parkem, který je vedle renesančního zámku /původně bývalý středověký vodní hrad, který byl v 16. století přestavěn na renesanční zámek/. No, a pak se může Veselí n/M právem pyšnit velmi kvalitními domácími šachisty. Pro mě samotného je nejzajímavější ta skutečnost, že se veselští šachisté úspěšně účastní druholigových bojů! Ve svém prvním druholigovém ročníku 2010/2011 obsadil veselský A tým 7. příčku, tedy pěkný střed tabulky skupiny E.
Možná je trošku škoda, že stejně úspěšné nebylo vystoupení veselského B týmu v KP2C, kde jej od předposlední sestupové příčky nezachránila ani pěkná výhra ve Velkých Pavlovicích s tamnějším béčkem. Nicméně i tento tým má po případném sestupu velmi reálné ambice na brzký návrat do soutěže KP2. Já se nejčastěji střetávám a vídám s hráči veselského C týmu a to v soutěži OP1. Z mého pohledu je veselské céčko pohodovým a stabilním týmem, který si v soutěži OP1 uhraje vždy to co právě potřebuje. A navíc je to tým velmi pěkně, až příkladně sestavený hráči poněkud dříve narozenými, společně se začínající mladou či úplně nejmladší šachovou generací! Vůbec je mně velmi sympatické, že veselští šachisté upřednostňují ,,domácí líheň" před poněkud módními ,,nájemnými" hráči. A tak jako v pražském Národním divadle, kde mě nad oponami osloví a zaujme nápis: "Národ sobě," stejně tak mě v souvislosti s veselskými šachisty napadá: "Oddíl sobě!"

Pokud bychom chtěli srovnávat šachové oddíly v Hodoníně a ve Veselí n/M, tak potom je naprosto jasným vítězem oddíl TJ ŠK Veselí n/M!
V roce 2004 jsem se vrátil k mé oblíbené hře z mládí - ke královské hře zvané šachy. Tehdy, na jaře jsem vstoupil do hodonínského šachového oddílu a v témže roce jsem si prvně zahrál v OP1 jako náhradník týmu Hodonína C.
Přátelé, do dnešního dne si velmi dobře vzpomínám na své první setkání tehdy s dvanáctiletým klučinou Petrem Bílkem. No, vůbec jsem netušil, že z tohoto malého kluka vyrosté takový habán či dlouhán. A už vůbec jsem netušil jakou šachovou lekci mně takový malý kluk uštědří !
Srdcaři aneb šachisté z Veselí n/M.
 
Prohlášení o Cookies