Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Šachové info.

Vytvořeno 24.11.2011 10:10:29 | Poslední změna 24.11.2011 18:41:51

                                                Z dob nedávných.

            Kdo si chce zavzpomínat tak nalezne na blogu pana Krolopa, krásné povídání a příspěvky v podání pana Doxanského. Naleznete zde, jak pan Doxanský nám přiblížil svým vyprávěním  simultánku velmistra Salo Flohra a další šachisty na Hodonínsku a okolí. Je zde přidáno i pár fotografií, které mi poskytnul pan Stanislav Chmelař z Blatničky, též dlouholetý hráč za Veselí nad Moravou, který se k šachu vrací prostřednictvím počítače a snad si s námi někdy zahraje i bez něj. Na fotografiích je zachycena simultánka JUDr. Filipa, dále mistrovství Evropy družstev z roku 1967, které se sehrálo ve Veselí nad Moravou, kde je viděn pan Křížek. Dále je zde umístěna fotografie z bleskového turnaje v Trenčíně, kde nás reprezentovalo pět hráčů. Hádejte kdo a pojďte se s námi podívat do dob nedávných.

Taky jsem přidal fotogalerii "ME družstev 1967" a "Z dob nedávných", podívejte se. Fotografie poskytnul, jak již jsem vzpomněl v článku pan Stanislav Chmelař. Možná někoho poznáte, aniž by jste si museli číst popis fotografií a možná mi taky pomůžete některé údaje doplnit.

Odkaz na článek: Pěkná vzpomínka na Salo Flohra a skvělé šachisty na Hodonínsku.

Další povídání o šachistech naleznete pod článkem v příspěvcích pana Doxanského zde. Vzpomína na tehdejší Slovan Hodonín, na pana Milana Grabce, Břeťu Švancera atd....

         

                                           Kniha "Poděkování andělům".

           Dále bych chtěl upozornit na krásnou knížku, kterou vydal pan Vlastimil Chládek pod názvem „Poděkování andělům". Kniha má 500 stran, je tištěna barevně. Pořídit se dá včetně poštovného a balného za 400kč.

Jen krátce z blogu pana Vlastimila Chládka, kde kniha je představena.

             Nakonec se mi opravdu podařilo, ač s několika měsíčním zpožděním oproti předpokladům, vydat knihu. Psát recenze na knihu od autora je složité, a nevím, jestli vhodné. Ale protože Knihy jsou od toho, aby se četly, tak dovolte, abych Vám ji malinko představil.

                Kniha má tři části. Tou první je velmi bohatě ilustrovaný blog včetně, do pravopisné podoby upravených, diskuzních příspěvků.

                Druhou část tvoří dvacet originálních portrétů, vytvořených jen pro tuto knihu. Jsou na nich ztvárněni velmistři, moji soupeři ze simultánních partií (Autory portrétů jsou umělci, Knížák, Pešek, Véla, Makovský, Perič).

                Kniha je ve své třetí části doplněna cca třiceti doprovodnými fotografiemi.

                Doslov ke knize napsal pan velmistr Lubomír Kaválek.


Odkaz na blog pana Vlastimila Chládka, kde si knihu můžete objednat. 


                                                                                               Symerský Petr

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one