Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Ratíškovické šachy – Lidka Tutková postupuje na MČR v rapidu.

Vytvořeno 24.05.2017 15:09:47 | Poslední změna 24.05.2017 15:18:49
V sobotu 20.5.2017 se v Ratíškovicích konal poslední turnaj seriálu krajského přeboru jednotlivců v rapid šachu. ŠK Veselí nad Moravou vyrazila reprezentovat pětice hráčů, shodou okolností základ našeho dorosteneckého družstva pro krajský přebor družstev mladšího dorostu v příštím ročníku. V nádherných prostorách ratíškovického  Sportovního domu se bojovalo nejenom o vynikající cenový fond, ale i o body do seriálu krajských turnajů., které s konečnou platností určily postupující na Mistrovství ČR v rapid šachu. Mistrovství se bude konat  9. – 10.9.2017  v Mostě.
Na turnaj se sjelo 84 hráčů všech kategorií. Pořadatelé pro první kolo připsali nasazeným hráčům pomyslný bod, aby se mezi sebou utkávali silní v prvních kolech. Po třetím kole jim byl bod vymazán.  Z našich hráčů se to poštěstilo Tomovi Skalkovi, který na to taky v prvním kole doplatil. Pak se však  Tomáš rozehrál k dobrému výkonu a ziskem 5 bodů obsadil třinácté místo.
Hvězdou naší výpravy se ukázala být Lidka Tutková. Své partie rozehrává s přehledem, dokázala využít soupeřových nepřesností a díky tomu celkově získala čtyři a půl bodu. Jak se později ukázalo, byl to nejlepší výkon mezi dívkami, a Lidka si odvezla nádherný pohár za první místo. Nejen to. Lidka se dokázala probojovat na Mistrovství České Republiky mládeže v rapid-šachu, a to je velký úspěch. Gratulujeme !!
V turnaji se neztratili ani další naši zástupci. Robert Křivák, Dominik Valášek a Štěpán Tutka uhráli svorně čtyři body a umístnili se horní polovině tabulky. Štěpán se dokonce vytáhnul až na třetí prkno v šestém kole, kde ale narazil na zkušené, a hlavně starší borce. Kluci dokázali konkurovat těm nejlepším což je předpoklad dalšího jejich  šachového růstu. 
Ještě jednou musím pochválit domácí pořadatele v čele s Martinem Mackem. Pro děti připravili velmi pěkný turnaj, na který se budou hráči rádi vracet. Reprezentativní  prostory, široký a kvalitní cenový fond, možnost  se projet na koni  v přestávkách mezi koly, to se hned tak nevidí. Pan Macek, i se svou rodinou v rolích pořadatelů, udělal pro mládežnický šach a i pro budoucnost šachu  v našem regionu více, než někteří pisatelé a rádoby morální vůdci na různých internetových stránkách v našem okrese. Děkuji taky ochotným rodičům za odvoz. Poslední akcí našeho mládežnického klubu bude okresní přebor mládeže, který se bude konat v sobotu 17.6. opět v Ratíškovicích.

Celkové výsledky: http://chess-results.com/tnr282492.aspx?lan=5&art=1&rd=7&fed=CZE&wi=821
 
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Prohlášení o Cookies