Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Přebor Orla v Moutnicích.

Vytvořeno 03.12.2012 19:38:37 | Poslední změna 04.12.2012 12:17:46

V sobotu 1.12.2012 se do malé obce u Brna sjeli zástupci  čtrnácti jednot k orelskému přeboru. Přebor se v Moutnicích hrává pravidelně a po loňském úspěšném vystoupení našich hráčů, kdy Jan Píštěk bral stříbrnou medaili a Petr Bílek bronzovou, bylo co obhajovat. Z Jednoty Orel ve Veselí nad Moravou letos nastoupili: Navrátil Josef, Píštěk Jan, Morávek Zdeněk, Tomčala Jan a Uřičář Zdeněk.

 

S tradiční startovní listiny chyběl největší favorit Bronislav Vymazal a tak se role lídra ujal náš Josef Navrátil. Po zhlédnutí startovní listiny řekl, že na to vůbec není připravený, a že důležitější bude vyhrát v neděli s Adamovem. 

            Turnaj, vedený zkušeným rozhodčím  Miroslavem Hurtou, odstartoval s minimálním zpožděním. V prvním kole se ještě podařilo všem našim vyhrát no v dalších kolech už to tak jasné nebylo. Josef Navrátil nevystačil s časem ve třetím kole a musel opustit stůl číslo jedna. A tak jsem se do čela po čtyřech kolech dostal já s Pavlem Kubíčkem z Jednoty Ořechov. Po dvou dalších  kolech, kdy jsem remizoval s Josefem Navrátilem a s Pavlem Kubíčkem z toho bylo pět bodů a průběžné druhé místo po šesti kolech. Josef Navrátil měl 4,5, Jan Píštěk 4, Zdeněk Morávek 3,5 a Jan Tomčala 3.

Následovala půlhodinová přestávka na oběd ve zdejším baru. Pořadatelé připravili výborný guláš, za co jim patří absolutorium, zvláště když byl zdarma. Již při jídle padaly názory, že po takové dobrotě se bude velmi špatně hrát.

V mém případě to byla pravda. V sedmém kole jsem se štěstím remizoval a v osmém prohrál. Z Veselské výpravy jsem po obědě uhrál jenom bod a půl, což stačilo jen na čtvrté místo. Výborným finišem se na třetí místo prodral Josef Navrátil a zajistil tak naší jednotě medaili i letos. Ziskem dvou a půl bodu z posledních tří kol se Zdeněk Morávek i Jan Tomčala dotáhli do první desítky turnaje, kde se celou dobu pohyboval i Jan Píštěk.

Myslím, že se nám podařilo dobře reprezentovat naši místní jednotu Orla a svorně jsme si slíbili, že za rok si turnaj opět rádi zahrajeme. Velký dík patří ředitelce turnaje paní Pavle Vymazalové i celému organizačnímu týmu za výborný turnaj.

                                                                                                         

Fotogalerii naleznete zde.

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Odkaz na článek na Jmšs je zde.

                                                                                                    Zdeněk Uřičář

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one