Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Přebor Moravy čtyřčlenných družstev v bleskovém šachu.

Vytvořeno 16.09.2019 14:42:16 | Poslední změna 16.09.2019 14:48:08
Tradiční turnaj čtyřčlenných družstev v bleskovém šachu se hrává již léta v Boršicích u Buchlovic. I letos se sešlo devatenácti družstev do místního Kulturního Domu se snahou bojovat o přeborníka Moravy. Je pravdou, že tento boj se týká většinou úzkého kruhu zúčastněných, většina si sem jen chodí zahrát si, a pobavit se ze svými kamarády z okolí. Tuto pohodu umocňuje domácí pořadatelský tým vedený Stanislavem Volčíkem, který turnaj bezvadně zvládá a krom toho v bufetu nabízí výborný burčák + různé jiné pochutiny.
Náš oddíl reprezentovaly dvě družstva  -  A  + B. Nasazení nás předurčilo převážně k boji o střed tabulky, a jen tu a tam jsme tuto metu překročili. Na hráčích byla vidět nerozehranost a k vidění byly velké chyby soupeřů ale i našich hráčů. Výhrou s velmistrem Vlastimilem Babulou se blýsknul hráč B-družstva Luboš Vičar, přesto jsme s týmem Babula Family prohráli 2,5 – 5,5. A – družstvo bojovalo vyrovnaněji a na podium, při vyhlášení, se dostal jeho hráč Jan Píštěk za druhé místo na čtvrté šachovnici.
Za šachovnicí jsme viděli různé kuriozity. Že král stojí v šachu a hraje se, je k vidění velmi často. Udělat rošádu po tahu králem jsme viděli taky, nebo skok jezdce, jak přes Taxis (z a1 na d2), byl k vidění taky. Přesto se hraje dál, a vše vidí jen přihlížející, kteří jsou přesvědčeni, že jim by se to nestalo. Mně se příkladně podařilo za dvacet partií odevzdat zadarmo celou šachovou soupravu, možná i více. Přesto nelituji a za rok se do Boršic určitě vrátím a myslím že i ostatní.
Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one