Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Přebor jednoty orelské v Moutnicích.

Vytvořeno 25.10.2018 15:22:40 | Poslední změna 25.10.2018 15:29:58
Každoročně se členové Orla z Veselí nad Moravou zúčastňují „ Přeboru jednoty orelské“. Pravidelně se taky turnaj koná nedaleko Brna, v obci Moutnice. Letos se na turnaj vypravilo sedm hráčů, když na poslední chvíli odstoupil (ze zdravotních důvodů) Josef Navrátil a Radek Hrabal musel zase do práce. Přesto výprava dosáhla několika úspěchů.
Z celkového počtu dvaceti osmi hráčů bylo patrno, že naše sedmičlenná výprava se bude často utkávat mezi sebou, a vzájemně se obírat o body. V průběhu devíti kol sehráli Veselané devět partií mezi sebou, dokonce se odehrálo i bratrské derby sourozenců Skalkových. Na prvním stole si zahráli Jan Skalka, Lubomír Vičar i Jan Píštěk, přesto se na stupně vítězů z našich nikdo nedostal. V turnaji zvítězil domácí Bronislav Vymazal se 100% ziskem, druhé místo obsadil, s odstupem, Tomáš Brouček z Turnova, třetí místo Pavel Kubát z Ořechova. Kromě pátého Jana Skalku se do první desítky vešel ještě šestý Lubomír Vičar a osmý Jan Píštěk.
Kategorie ženy a dívky nebyla tak vydatně obsazená, přesto je třeba vyzvednout výkon sedmnáctileté Daniely Skalkové. Daniela hraje velmi dobré šachy a chladnokrevně poráží i velmi silné hráče. Potvrdit by to mohl Ignác Pospíšil s ELEM 1918, který Danču těžce podcenil a v prvním kole odešel se sklopenou hlavou. Daniela obsadila v turnaji vynikající dvanácté místo. Ve zmiňovaném derby však Tomášovi podlehla a tím se připravila o ještě lepší umístnění. Tomáš se umístnil na druhém místě mezi žáky.
Výsledky : http://chess-results.com/tnr386178.aspx?lan=5&art=1
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one