Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Oslava šachu ve Starém Městě.

Vytvořeno 21.08.2012 11:31:08 | Poslední změna 21.08.2012 13:25:37

        Tradiční letní šachový turnaj FIDE OPEN ve Starém Městě přilákal i letos širokou paletu šachistů z okolí blízkého i vzdáleného. Čtyři velmistři a sedm mezinárodních mistrů ( celkem 122 hráčů ) si to rozdali o slušné finanční částky a ostatní se pokoušeli sem tam sebrat nějaké ty bodíky favoritům. Vítězství si nakonec odnesl IM Štěpán Žilka, který turnajem prošel bez výrazného zaváhání.

            Z Veselí nad Moravou se turnaje zúčastnilo pět hráčů, Jakub Uřičář jako kmenový hráč Starého Města, Adam Šimoník a Jan Skalka jako dočasní hráči Boršic a Lubomír Vičar se mnou. Turnaje se zúčastnil taky staronový hráč TJ ŠK Veselí nad Moravou František Křížek. Nyní k jednotlivým výkonům. Jakub původně turnaj nechtěl hrát, protože je čerstvě zaměstnán a musel tudíž hrát při práci. To se nakonec negativně  projevilo na výkonu. Adam sehrál turnaj celkem vyrovnaně, ani nepřekvapil ani nezklamal. Honza střídal dobré okamžiky s horšíma a těch horších bylo však trochu více. Luboš si turnaj nesmírně užíval a bojoval jako lev. Důkazem jsou velmi dlouhé a pěkné partie. František hrál tradičně pevně a bojovně Já jsem hrál tradičně špatně, snad až na dvě tři partie. Na turnaji taktéž sbíral zkušenosti Lukáš Macek, který bude novou posilou našeho dorosteneckého družstva v nastávajícím soutěžním roce. Je jen škoda, že tento dostupný turnaj nehrálo více našich hráčů, hlavně jako přípravu na novou sezónu.

            Turnaj pro nás Veselany je specifický hlavně v tom, že jezdíme vlakem do Uherského Hradiště, a do Starého Města docházíme. Je z toho vlastně taky turistika, protože kdo to jednou prošel ví o čem je řeč. A jelikož šachisti jsme pověrčiví, hledáme neúspěchy při partiích za špatně zvolenou cestu do sálu. Tak se taky stává, že každý chodí svou (vítěznou) cestou. Proti Vladimírovi Janásovi jsme však břídilové. Laďa nezřídka jezdí na kolo na kole až z Hodonína. Cesta mu trvá dvě hodiny a třeba v partii Františkem Křížkem hrál dlouho ( tři dámy na šachovnici, rekonstrukce atd. ) a domů se vrátil o půlnoci. To při jeho věku zasluhuje hlubokou poklonu.

            Pořadatelům ze Starého města děkuji za velmi příjemný turnaj, který je zároveň velkou společenskou akcí. Scházejí se tu přátelé, domlouvají se přestupy a hostování, je možné nakoupit mnoho šachového materiálu, v předsálí je dostupný internet a koneckonců se dá posedět s přáteli u bufetu nebo v přilehlé restauraci. Věřím, že přes ekonomické problémy šachistů i společnosti se podaří pořadatelům tento krásný a kvalitní turnaj uchovat 

                                                                                                                     

Celkové výsledky: http://www.chess-results.com/tnr78777.aspx?art=4&lan=5

Stránky turnaje: http://www.fera.hitech.cz/

Pěkný článek naleznete na webu Jmšs z pera Davida Cipryse.    

Reportáž o turnaji z pera Petra Krolopa naleznete zde. 

                                                                                                                        Zdeněk Uřičář

 

 
Prohlášení o Cookies