Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

OP-2 5.kolo Veselí D - Domanín 4 : 1.

Vytvořeno 24.01.2017 17:57:57 | Poslední změna 24.01.2017 18:04:00
 
Pohled na sestavu obou družstev
Veselí D   Domanín
HORŇÁK Ondřej 1506 1 - 0 1581 HLAVÁČ Dalibor
OCHOTNÝ Václav 1303 ½ - ½ 1501 WRHEL Vladimír
NOVÁKOVÁ Anna 1551 ½ - ½ 1285 BALADA René
HORŇÁK Radek 1534 1 - 0 1582 KACHLÍK Vojtěch
HOLUBÍK Petr 1540 1 - 0 1000 KUCHAŘ Jan
  4 : 1    
 
 V neděli 15.1.2017 se hrálo na Veselské Orelce páté kolo okresního přeboru druhé třídy.
Čelili jsme loňskému vítězi a tak jsem věděl že nás nečeká lehký boj. Sice se mi omluvili Lidka Tutková pro nemoc a Martina Šimůnková s pracovních důvodů, přesto se mi jako kapitánovi podařilo nasadit úplně to nejlepší co na soupisce můžu najít díky zastoupení Radkem Horňákem a Petrem Holubíkem. Hostům zase chyběl dle očekávání silný Josef Jordán a zkušený Václav Rouzek. Přesto jsem si vyhlídky na vítězství moc nedělal a před utkáním sdělil družstvu, že za plichtu budu rád. Vše, však dopadlo nad moje očekávání a konečný výsledek proti tomuhle manšaftu je víc než hezký. Zápas zahájil Luboš Vičar, který se také ujal role rozhodčího.
Na první šachovnici jsem změřil síly s dobře hrajícím Daliborem Hlaváčem. 
Zahájení sice zahrál nepřesně, přesto se mi téhle výhody nepodařilo naplno využít a zanedlouho byla pozic na dlouhou dobu vyrovnaná až pro mě nakonec prohraná. Zachránila mne pak až na konci oboustranná časovka, kde se soupeři nepodařilo najít ten správný vyhrávající postup a díky nepřesným tahům v pozici najít jistou remízu. Soupeř si však myslel, že dostává dalším tahem mat a tak vzdal. Jeden jediný tah, který zaručoval remis tam však byl, ale soupeř jej v časovce nenašel. Moje výhra tedy nebyla o nějakém pěkném přehrání svého soupeře, ale spíše o štěstí a náhodě.
Na druhé šachovnici čelil Vašek Ochotný Vladimírovi Wrhelovi a zahájení, které ještě Vašek nikdy nehrál, v podstatě tedy vymýšlel od samého počátku. Naštěstí zachoval klidnou hlavu a nechyboval natolik, aby toho soupeř využil a udržel tak cennou remis.
Na třetí šachovnici zasedli proti sobě Anička Nováková s Reném Baladou. Soupeři se podařilo ukořistit věž jenže v té situaci vzít věž bylo spíše ke škodě jak užitku a dostal se díky tomu pod obrovský tlak, který vedl k velkým ztrátám. Pro všechny k nepochopení partie skončila remízou, i když partie byla jasně pro Aničku vyhraná. Dle slov Aničky to bylo kamarádské gesto a remíza v ten moment na vítězství Veselí stačila. Nejsem si úplně jist zda by takové gesto v opačném případě udělal i její soupeř.
Na čtvrté usedl zkušený náhradník Radek Horňák proti Vojtěchovi Kachlíkovi. I tentokrát  Radek prokázal své kvality a podařilo se mu svého soupeře pěkně udolat. Nicméně jeho výstup u partie mě trochu znepokojoval, neboť během partie místo přemýšlení nad pozicí vypočítal všechny úlohy do matematiky.  
Je pravdou že Radek na poslední šachovnice nepatří,  protože jeho post by měl být nejhůře druhá deska a tak jeho účinkování na zadu je pro soupeře spíše ránou do zad a představuje tak jistý bod pro Veselí. Na zadu nehraje z nějakých taktických důvodů, ale figuruje jako náhradník, protože si o to sám zažádal kvůli časové vytíženosti na maturitu a přípravu na vysokou školu. Nastupuje tedy jen, když mi opravdu teče do bot, aby jsme nastoupili kompletní.
Na páté usedli Petr Holubík a Jan Kuchař. Již před utkáním mi Jenda sdělil že je po akci a celkem indisponován s tím, že bude zázrak když něco uhraje. Naštěstí pro Veselí se mu to nepovedlo a díky tomu že již brzy v zahájení ztratil napřed jednu figuru a následně ve střední hře ztratil i druhou tak mu nezbylo nic jiného než kapitulovat.
Závěrem: Podařilo se nám urvat cenné a důležité vítězství díky tomu že se všichni snažili a bojovali co to šlo. Touto cestou bych chtěl všechny pochválit a doufám že alespoň takovýto výkon podají i příště.
V dalším kole 29.1.2017 nás čeká těžký soupeř, neboť šesté kolo sehrajeme v nedaleké Strážnici.
 

 

Výsledky kola

Domácí 5.kolo Hosté
Vacenovice B 4 - 1 Strážnice B
Veselí D 4 - 1 Domanín
Prušánky D 5 - 0 Ratíškovice B
Dolní Bojanovice - Vacenovice C
 

 

 

 

Rozpis soutěže

6. kolo - 29. 01. 2017
Ratíškovice B - Dolní Bojanovice
Domanín - Prušánky D
Strážnice B - Veselí D
Kněždub - Vacenovice B
 

 

 

 

Pohled na průběžné pořadí

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Vacenovice B 4 1 0 13 18.5 15
2. Dolní Bojanovice 2 2 0 8 13.0 11
3. Prušánky D 2 1 1 7 12.5 10
4. Veselí D 2 1 2 7 12.5 9
5. Vacenovice C 1 3 1 6 12.0 9
6. Kněždub 2 0 2 6 11.5 9
7. Domanín 2 0 2 6 9.0 6
8. Strážnice B 1 0 3 3 9.0 6
9. Ratíškovice B 0 0 5 0 2.0 1
 
 
                                           Ondřej Horňák
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one