Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

OP 2 1.kolo: Veselí D - Prušánky D 1,5 : 3,5.

Vytvořeno 27.10.2016 17:52:34 | Poslední změna 27.10.2016 18:23:54
Máme za sebou první kolo soutěže op 2 ve kterém jsme na domácí půdě přivítali bezesporu největší favority celé soutěže tým Prušánky D. V tomhle zápase jsme si nedělali ambice že by jsme mohli vyhrát nebo remizovat. Za úkol jsme si dali hlavně nedostat kanára, což se nám podařilo. 
  
Veselí D   Prušánky D
HORŇÁK Ondřej 1506 ½ - ½ 1842 KROLOP Petr
OCHOTNÝ Václav 1303 ½ - ½ 1622 DRYŠL František
NOVÁKOVÁ Anna 1551 ½ - ½ 1587 SCHOTTL František
TUTKOVÁ Ludmila 1000 0 - 1 1561 BUDÍN Marek
SKALKA Tomáš 1260 0 - 1 1571 BŘEZOVSKÝ Richard
  :    
  
Co se sestav týká nám chyběla pouze Martina Šimůnková, kterou zastoupil Tomáš Skalka. Na straně hostů chyběl zase Radek Dryšl a Přemysl Hlaváč. Zastoupeni byli Markem Budínem a Richardem Březovským. Zahájení zápasu a role rozhodčího jsem se ujal já sám. A teď něco k průběhu utkání. Na první šachovnici jsem se potkal s panem Krolopem. Popravdě neúčast Radka Dryšla mě trochu naštvala, neboť celý týden jsem strávil přípravou právě na něj. Má partie v tomto utkání skončila opravdu rychle a to remízou po dvanáctém tahu. Nedá se však mluvit o nějakém oslnivém výkonu proti hráči s výrazně vyšším elem a zkušenostmi. Zahrál jsem velmi nepřesně zahájení, což mělo za následek rychlou ztrátu pěšce a o dost horší pozici. Poté přišlo velké gentlemanské gesto v podobě nabídnuté remízy, kterou jsem bez váhání přijal. Popravdě mě nabídnutá remíza opravdu překvapila, protože k remízové pozici to mělo skutečně hodně daleko. Na druhé šachovnici se střetli Vašek Ochotný proti Františkovi Dryšlovi. 
 
Tahle partie skončila taky remízou. Nevím zda pan Dryšl Vaška podcenil, protože v moment přijetí remízy pozice vypadala lepší spíše u našeho borce. Někteří hráči Prušánek pozici označili dokonce za vyhranou. Škoda, že se Vašek o výhru nepokusil, protože v moment přijetí remízy soupeře poslal do jasného vítězství. Na třetí se potkali Anna Nováková versus Schottl František.
I zde partie skončila remízou, ačkoliv pozice byla opět lepší pro nás. Remízou jsme však už nic neriskovali neboť o vítězi zápasu už bylo rozhodnuto. A dle slov Aničky jí remíza vyhovovala neboť postup k vítězství opravdu neviděla. Kuriozitou bylo celou partii přehrát a analyzovat poblíž v hospůdce, kde hráči našeho B družstva označili tahy za živelnou katastrofu obou účastníků  s tím, že očividně ani jeden nechtěl vyhrát,ale pouze porazit sám sebe. Na čtvrté šachovnici se poprvé představila naše členka Ludmila Tutková proti Markovi Budínovi.
Lidka to měla ve svém premiérovém zápase opravdu těžké, a těžko něco hodnotit, neboť to byl její teprve první mistrák a teprve si na vážné partie zvyká. Nicméně snaha se cení a jsem pevně přesvědčen, že během sezóny nějaký bodík urve. Na páté šachovnici změřil své síly Tomáš Skalka proti Richardovi Březovskému.
Tomášek občas umí zahrát opravdu pěkně a někdy zase zapomíná kolik má času na partii. A na to právě v neděli doplatil, když hrál celkem dost rychle a tudíž i nepřesně. Pravdou je, že Tomáš hodně hrává s úspěchem rapidy a zatím mu chybí schopnost přeorientovat se na jiné hrací tempo.
Závěrem: Aničce s Vaškem patří poděkování za pomoc s přípravou a úklidem hrací místnosti. Výtku si zasloužím opět já díky špatné hře a Vašek za to, že se nesnažil v partii pokračovat a tak lacino nechal soupeře zvítězit. Pochvalu si zaslouží také i Lidka s Tomáškem za snahu a velkou bojovnost.
 

Výsledky kola

Domácí 1.kolo Hosté
Strážnice B - ½ Ratíškovice B
Kněždub 2 - 3 Vacenovice C
Vacenovice B - Dolní Bojanovice
Veselí D - Prušánky D
 
 
 

Tabulka

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Strážnice B 1 0 0 3 4.5 4
2. Prušánky D 1 0 0 3 3.5 2
3. Vacenovice C 1 0 0 3 3.0 3
4. Dolní Bojanovice 1 0 0 3 2.5 2
5. Kněždub 0 0 1 0 2.0 2
6. Vacenovice B 0 0 1 0 1.5 1
7. Veselí D 0 0 1 0 1.5 0
8. Ratíškovice B 0 0 1 0 0.5 0
9. Domanín 0 0 0 0 0.0 0
 
 
 
 Druhé kolo se hraje 13.11.2016 a zajíždět budeme do Dolních Bojanovic.
 

Rozpis soutěže

Začátek 2. kolo - 13. 11. 2016 Rozhodčí
  Dolní Bojanovice - Veselí D  
  Vacenovice C - Vacenovice B  
  Ratíškovice B - Kněždub  
  Domanín - Strážnice B  
 
 
 
Autor: Ondřej Horňák
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one