Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

OP-1 4.kolo Veselí C- Prušánky C 3,5 – 3,5 a Veselí D – Strážnice 4 – 3.

Vytvořeno 15.12.2015 16:52:19 | Poslední změna 15.12.2015 17:12:38
Neděle 13.12.2015 se zapíše do historie našeho oddílu hned několika zajímavostmi. Prvně hrály doma tři naše družstva a prvně současně dvě v okresním přeboru první třídy. Na Orelce tedy zasedlo za šachovnice celkem 44 hráčů.
                                         
                                               VESELÍ  C – PRUŠÁNKY  C
 
Veselí C   Prušánky C
SKALKA Jan (V) 1820 ½ - ½ 1863 DRYŠL Radek (V)
UŘIČÁŘ Zdeněk (V) 1887 1 - 0 1849 KROLOP Petr
SKALKA Michal 1737 1 - 0 1647 DRYŠL František
VAŠÍČEK František 1692 ½ - ½ 1614 HLAVÁČ Přemysl
KUSÁK Václav 1505 ½ - ½ 1606 SCHOTTL František
BAČÍK Michal (H) 1362 0 - 1 1502 DRYŠL Kamil
TOMŠICOVÁ Emílie 1141 0 - 1 1000 OMELKA Štěpán
  :    
 
 
Výherní sestavu minulého kola jsme trochu pozměnili, a za poslední šachovnici usedla Emílie Tomšicová. Soupeř z Prušánek  přijel  oslaben o některé hráče, dal se tak předpokládat vyrovnaný boj. První  partií zápasu byla remíza Jana Skalku na první šachovnici. Honza to okomentoval slovy: „Brzy povedeme o dva body“. V mé partii Petr Krolop udělal chybu a partie směřovala (až nezaslouženě ) k mojí výhře. Taky Emilka udávala tón ve své partii. Svého soupeře sevřela, již to vypadalo na brzké vítězství, nakonec  však ztratila v kombinacích figuru a posléze i partii. Další dvě partie skončily remízou. František Vašíček nechtěl lámat zamotanou pozici a zřejmě podobně i Václav Kusák, s pěšcem více.  Posunuli  tak stav zápasu na 2,5 – 2.5. V posledních dvou partiích zůstali hrát naši Michalové. Dlouho to vypadalo na další dvě remízy. Michal Bačík to však měl trochu těžší a po chybném ústupu jezdce partii vzdal. Michal Skalka potvrdil formu posledních týdnů, a zkušeně dovedl partii do vítězného konce. 
Zápas tedy skončil remízou a myslím si, že zaslouženou.
 
                                               VESELÍ  D -  STRÁŽNICE 
FOTO – 3978  Přední desky hostů ze Strážnice .
Veselí D   Strážnice
PÍŠTĚK Jan 1837 1 - 0 1851 HORÁK Jaroslav
VIČAR Lubomír (V) 1826 1 - 0 1949 KUBIŠ Ivan (C)
JANÁS Vladimír 1829 ½ - ½ 1784 SOLAŘÍK Pavel
HORŇÁK Radek 1544 0 - 1 1977 ŠAFAŘÍK Vojtěch
HORŇÁK Ondřej 1305 0 - 1 1735 FANTA Jiří
ELIÁŠ Petr (H) 1408 ½ - ½ 1515 NOŽIČKA Jaroslav
OCHOTNÝ Václav 1235 1 - 0 1457 BARTOŠEK Pavel (H)
  4 : 3    
 
 
Komentář kapitána D-éčka Ondry Horňáka:

V neděli 13.12.2015 proběhla na Veselské Orelce další klání a to hned tři. Hrály se utkání:
KP 1 Veselí A - Lokomotiva Brno D 5,5 - 2,5
OP 1 Veselí C - Prušánky C 3,5 - 3,5
OP 1 Veselí D - Strážnice 4 - 3
Z výše uvedených výsledků se dá hovořit o krásném výkonu Veselského klubu. Jako kapitán se budu dále věnovat utkání veselí D - Strážnice neboť své hráče sem sledoval nejvíce. Již před zápasem jsem věděl že to nebude nic jednoduchého, neboť Strážnická Jiskra vlastní jednu z nejsilnějších soupisek hráčů v OP 1, navíc v předchozím kole prohráli doma s Veselí C a tak jsem očekával že se pokusí pomstít na nás. V mé sestavě se mi omluvili Radek Štos z důvodu nastoupení za Dolní Němčí a Radek Hrabal z důvodu pracovních. Nahradili je zkušení náhradníci Petr Eliáš a Vašek Ochotný. Zápas jsem zahájil já, zároveň se ujal role rozhodčího a musím přiznat že ve značné nervozitě, byla to má premiéra zahájení utkání a role rozhodčího v soutěži OP 1. Zápas to byl jeden velký boj, průběh jako na houpačce a v průběhu utkání se nedalo nijak odhadnout jak to nakonec dopadne.
1 šachovnice: Píštěk Jan - Horák Jaroslav. Během celé partie se Honza cítil dobře, postupně si zlepšoval pozici a nakonec ukořistil 2 pěšce čímž si vytvořil 2 volné spojené prchající do dámy což přimělo soupeře vzdát.
2 šachovnice: Vičar Lubomír - Kubiš Ivan. Luboš k partii přistoupil velmi zodpovědně pevně držel pozici a nakonec naplno potrestal ve střední hře což vedlo také ke vzdání hráče Jiskry.
3 šachovnice: Janás Vladimír - Solařík Pavel. Tahle partie skončila remízou, za kterou byl náš ostřílený hráč rád, neboť měl už poměrně dost málo času na spoustu tahů. Říkal mi, že v pozici se cítí celkem pohodlně, ale nechce pokoušet osud kvůli špatnému času.
4 šachovnice: Horňák Radek - Šafařík Vojtěch. Tady bratr narazil na zkušeného ostříleného hráče, chybně dobral pěšce což vedlo k obrovskému zaostání ve vývinu tří figur a zapříčinilo prohru.
5 šachovnice: Horňák Ondřej - Fanta Jiří. Tak o téhle mé partii se dá hovořit jako o obrovském zkratu, selhání a ostudě. Rozehrála se Španělská (Jänishův gambit ), ve kterém jsem dělal od samého začátku jednu chybu za druhou a po jedenáctém tahu černého mýma očima pozic naprosto ztracená, nehratelná, vzdal jsem což nemývám ve zvyku. Někteří hráči z KP 1 mě potom sice ukázali postup, jak se partie ještě dala hrát, bohužel nemám takový šachový um jako oni a postup jsem ani po 20ti minutách přemýšlení neviděl. Vystavil jsem tak brzy své družstvo do blbé situace a ostatní hráči museli napravovat můj trapas. Naštěstí mám hráče na které je spolehnutí a povedlo se jim to. Je fakt, že poslední dobou se po šachové stránce trápím a v této sezóně jsem zatím nedokázal uhrát celý bod, i když v minulých partiích jsem si dokázal vytvořit lepší pozici. Snad mi měsíc pauza pomůže dát se dohromady.
6 šachovnice: Eliáš Petr - Nožička Jaroslav. Tahle partie obsahovala několik zvratů, kdy několikrát byl vyhraný jak náš borec, tak hráč Strážnické Jiskry. Partie skončila nepřesnou hrou obou hráčů v pěšcové koncovce remízou.
7 šachovnice: Ochotný Václav - Bartošek Pavel. Tahle partie se Vaškovi opravdu povedla. Podařilo se mu napřed soupeři uzavřít věž, poté rozjet velký útok na krále, který nedokázal jeho soupeř odvrátit a zapsal tak důležitý bod.
Zápas se obešel bez problémů, hrálo se v přátelském duchu a jako rozhodčí jsem tak figuroval pouze svým podpisem na zápisu o utkání.
Něco málo k průběhu sezóny: Máme před sebou svátky Vánoční, měsíc pauzu do dalšího utkání a polovinu sezóny za námi. S výkony svých svěřenců jsem doposud naplno spokojen, každý z nich si zaslouží velkou pochvalu, k zápasům přistupují zodpovědně, což se kladně projevuje na výsledku. Momentálně zaujímáme krásnou druhou příčku v tabulce což zajisté překvapilo ostatní týmy v OP 1 a i mě samého. Za to jako kapitán svému kádru děkuji a pevně věřím, že v podobném duchu bude družstvo pokračovat i od ledna.
                                                                                           Autor: Ondřej Horňák
 
 

Výsledky kola

Domácí 4.kolo Hosté
Vacenovice 2 - 5 Dubňany
Ježov - Hodonín B
Veselí C - Prušánky C
Veselí D 4 - 3 Strážnice
 
 

Tabulka

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Hodonín B 3 0 1 9 17.5 13
2. Veselí D 2 1 0 7 11.5 8
3. Vacenovice 2 0 2 6 13.5 4
4. Prušánky C 1 2 1 5 14.5 7
5. Kyjov B 1 2 0 5 11.5 8
6. Veselí C 1 1 1 4 10.5 7
7. Dubňany 1 1 1 4 10.5 6
8. Ježov 0 2 2 2 10.5 5
9. Strážnice 0 1 3 1 12.0 6
 
 
Půlmistrem sezóny je družstvo z Hodonína, kam zajíždí naše C-éčko po vánočních svátcích. D-družstvo se usadilo na překvapivém druhém místě, a má zatím nejmenší bodovou ztrátu ze všech družstev. To pojede naopak do Prušánek. Nedělní představení na Orelce se vydařilo. K vidění bylo hodně zajímavých partií, jak v KP jedničce tak v OP jedničce. Potěšující jsou výkony naší mládeže. Emilka Tomšicová sice prohrála, ale podobně jako minule Tomášek Skalka nedala kůži lacino. Prohráli i bratři Horňákovi, Ondra vzdal asi předčasně, Radek zase úporně bojoval s výborným Vojtou Šafaříkem. Radkovi jistě tato partie , vedená soupeřem velmi přesně, prospěje. Podobné se dá říci o Michalovi Bačíkovi. Svou kvalitu stále prokazují bratři Skalkovi a v neděli odehrál výbornou partii i Václav Ochotný, kterou si můžeme ( jako všechny partie zápasu Veselí D – Strážnice )  přehrát na strážnickém webu: http://www.sachy-jiskra-straznice.estranky.cz/clanky/sezona-15-16/4.-kolo-op-i--veseli-nad-moravou-d---jiskra-straznice-a-4---3.html  Ozvěny ze zápasu: http://www.sachy-jiskra-straznice.estranky.cz/clanky/sezona-15-16/ozveny-4.-kola-souteze-op-i.html
Podobně pěkný článek je na blogu Petra Krolopa: http://krolopp.blog.cz/1512/sachova-nedele-ve-veseli-nad-moravou-13-12-2015
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one