Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Okresní přebor mládeže aneb, když dívka chlapcům vládne.

Vytvořeno 23.06.2017 15:19:35 | Poslední změna 23.06.2017 15:29:48
V sobotu 17.6.2017 pořádal okresní šachový svaz přebor mládeže okresu Hodonín v rapid šachu. Předseda okresního svazu Petr Trávníček ve spolupráci s ŠK Ratíškovice uspořádali devítikolový rapid v prostorách místní školy. Turnaje se zúčastnilo 27 hráčů. Náš oddíl reprezentovalo šest hráčů, omluvili se Llidka Tutková, Karel Kučera, Šimon Žádník a Jakub Fiala.
Hrálo se v čtyřech kategoriích ( do 16, 14, 12 a 10 let )a v každé kategorii jsme měli své želízko v ohni, někdy i dvě. Danča bojovala v nejstarší kategorii, Tomáš a Robert do 14 let, Dominik do 12 let, a Martin se Štěpánem do 10 let. Hrál se však jeden společný turnaj a kategorie se vyhlašovaly podle celkového umístnění.
Začátek turnaje nevěštil nic dobrého. V prvním kole si zdřímla Danča, a ve vyhraném postavení překročila čas. Jen o vlásek podobnému osudu unikl Tomáš. Hrubku předvedl Robert a nedařilo se ani Martinovi. A tak v prvním kole bodovali jen Dominik, Štěpán a Tomáš. Druhé kolo naši statistiku moc nevylepšilo. Prohrál Štěpán s Dominikem a Martinovi taky se nedařilo. Po prvních dvou kolech jsme nasbírali poloviční počet bodů, jen Tomáš byl 100%. Nevypadalo to dobře.
Po čtyřech kolech se do čela turnaje vypracoval Tomáš, začalo se dařit Danči, Robertovi a Dominikovi, naopak Štěpán s Martinem se nemohli prosadit. Páté kolo přineslo zaváhání Tomáše a v šestém kole se čtveřice našich hráčů usadila na druhém  a třetím stole.
To jsme již museli bojovat o body mezi sebou, a bojovalo se opravdu na doraz. Danča vítězstvím udělala výrazný krok k úspěchu, taky Robert si polepšil. Do druhé poloviny turnaje výborně vykročil Štěpán, naopak přestalo se dařit Dominikovi. To se již turnaj blížil ke svému konci, a k výraznému úspěchu byl potřebný každý bod. Rozuzlení přineslo závěrečné kolo. Vítězství Danči , Tomáše a Štěpána  znamenalo, že si každý vyhrál svou kategorii. Danča do 16, Tomáš do 14 a Štěpán do 10 let. Robert se zbytečnou prohrou v posledním kole naopak připravil o medaili, Dominikovi i prohra v posledním kole stačila na stříbrnou medaili do 12 let. 
Danči jsem před začátkem turnaje připomenul, že je to její poslední turnaj v mládežnické kategorii a ať si ho užije. Zprvu to vypadalo, že ne ( prohra v prvním kole ), pak se však rozehrála k výbornému výkonu. Někdy pomohli soupeři, někdy i štěstí, ale to k dobrým hráčům patří. Daniela vrátila vítězstvím v okresním přeboru titul po dlouhých letech do Veselí. Marně vzpomínám, kdo naposledy od nás přebor vyhrál, proto musím Danči, i všem ostatním reprezentantům oddílu, za sobotní výsledky poděkovat.
Poděkování patří taky panu Runkasovi za odvoz, městu za podporu z grantového systému a všem rodičům za doprovod.
 
http://chess-results.com/tnr287821.aspx?lan=5&art=1&wi=821
                                                                                                                                                                            Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one