Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Ohlédnutí za MMS 2011.

Vytvořeno 02.11.2011 08:46:21 | Poslední změna 22.08.2012 21:19:39

 

     Jsem velmi rád, že se našemu oddílu podařilo zorganizovat výpravu na právě skončené Mistrovství Moravy a Slezska, které se opět konalo v hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou. Na tuto výpravu se vydali Anička Nováková, Daniela Skalková, Tomáš Skalka, Tomáš Pavlica a Václav Ochotný. Další dva odchovanci opět hráli pod hlavičkou oddílu SK Boršice a to Michal a Jan Skalkovi.

     Ve středu jsme na místo konání dorazili již před polednem. V tento den bylo naplánováno první dvoukolo, což bylo pro děti velmi náročné a následující program se třemi dalšími dvoukoly byl pro ně vyčerpávající. S výjimkou Michala a Jana byli všichni na takové akci poprvé. Program jim rodiče zpestřili výletem do termálního koupaliště, do ruční papírny ve Velkých Losinách i procházkami po okolí hotelu. Program mezi koly zaplnily společné hry od fotbalu na chodbě po hraní šachů na pokojích. Jsem si jistý, že dětem se výlet do Koutů líbil a byly spokojené. Strava byla ucházející, jen to ubytování (např. bez možnosti připojení na internet v budově) mohlo být lepší, pokoje ale byly čisté, jen mizerně vybavené.

     S přibývajícími koly byla únava patrná zejména na nejmenším účastníkovi Tomáškovi Skalkovi, který však přesto, že je mu teprve sedm let, v tomto těžkém turnaji uhrál 3 body a předvedl výborný výkon. Další výborný výkon podal Vašek Ochotný, ve své kategorii H12 uhrál na první pokus hned 4 body a uhrál si 4.VT. Velice statečně bojovali i další účastníci. Tomáš Pavlica uhrál 1 bod a nasbíral cenné zkušenosti.

     Dívky to měly velmi těžké, protože se opět hrál jen jeden turnaj se sloučením všech věkových kategorií od D16 po D10, přičemž naše želízka hrála kategorii D10. Anička Nováková uhrála 2,5 bodu a vynikající výkon podala i Danielka Skalková, která získala 3,5 bodu.

     Zvláště se chci věnovat výkonům mých synů, které byli hodně odlišné. Michal v kategorii H14 odehrál to co musel. Uhrál 4,5 bodu a výkonem 1408 zřejmě něco málo z ELA ztratí. Dokud nezpomalí zejména v zahájení a střední hře, lepší to nebude, jinak určitě nezklamal. Úplně jiné to bylo s výkonem Honzy, jako hráč se startovním číslem 23 do turnaje parádně vstoupil výkonem 3,5 bodu ze 4 a byl ještě i po pátém kole na třetím místě. Nakonec toto umístění neudržel a skončil na celkovém 6. místě. V průběhu turnaje dvakrát remizoval a dvakrát prohrál. Nestačil jen na hráče s nasazením č.1 a 4., dále pětkrát zvítězil a  porazil dokonce hráče s nasazením č.2 a 3 a tak jsme na konci slavili fantastický postup na MČR s výkonem 2003. 

     Honza postoupil poprvé a naposledy. Doufám, že naši mladší hráči a hráčky si z něj vezmou příklad, budou se více řídit radami trenérů a tuto radost zažijeme i s nimi v dalších ročnících. Velké poděkování patří zejména rodičům, kteří své děti podporovali i ve chvílích, kdy se jim příliš nedařilo. Obětovali finanční prostředky, dovolenou, svůj čas a tuto výpravu nám umožnili. Další velké poděkování patří zejména Zdeňku Uřičářovi, který zejména ty nejmladší na tuto výpravu připravil.Dětem se vlastně sám v oddílu věnuje již osmý rok. Mezi rodiči jsme se domluvili, že se pokusíme najít další termín kromě pátku, kdy by mohly děti alespoň jednu hodinu trénovat. Avšak myslím si, že je nezbytně nutné, aby se do výchovy mladých hráčů zapojili i další zkušení členové oddílu. Jeden to určitě nezvládne zejména časově a věřím, že jim není další osud oddílu lhostejný.

Odkazy:

Fotogalerie Petra Berana z MMS 2011.

Výsledky, konečné pořadí.

Článek na NŠS : Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2011.

                         Mistrovství Čech mládeže do 16 let 2011.

                                                                                                                                                                     Mgr. Bc. Jan Skalka

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one