Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Odešel do šachového nebe pan Antonín Pavka.

Vytvořeno 21.03.2015 17:14:55 | Poslední změna 21.03.2015 17:23:11
Ve středu 18.3.2015 nás navždy opustil člen našeho oddílu pan Antonín Pavka.
Antonín Pavka byl původně členem šachového družstva TJ Družstevník Vnorovy. V sezóně 94-95 byl platným hráčem  družstva, které vyhrálo tehdejší oblastní přebor a postoupilo do divize. Po rozpadu tohoto družstva se šachově odmlčel a k přestupu do Veselí se nechal přemluvit asi před deseti lety. Po přestěhování se, k sestře do Veselí, docházel i na tréninky mládeže a děckám vždycky něco koupil. Jednou rodičové dětí neúspěšně hledali své ratolesti, které dobrosrdečný Tonda pozval na Lapač na kofolu.
Tonda byl za šachovnicí vyznavačem poziční hry a dokázal porazit mnohé silnější hráče. Měl vynikající přehled o šachové historii a v jeho sbírkách bylo hodně šachové literatury. Každý zápas dokázal vtipně okomentovat a z prohry nedělal tragédii. Poslední roky se potýkal s vážnou nemocí, která mu neumožňovala hrát za družstva. Poslední zápas sehrál 13.11.2011 v Ježově.
ČEST JEHO PAMÁTCE  !!
                                                                                                                                                  Zdeněk Uřičář


 
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one