Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Oddílový přebor v rapid-šachu 2015.

Vytvořeno 05.11.2015 17:21:21 | Poslední změna 05.11.2015 17:41:21
V neděli  1.11.2015 se konal čtvrtý ročník oddílového přeboru v rapid šachu. Tradičně jsme využili přestávku v soutěžích družstev k  „stmelení  hráčů“ do dalších bojů družstev v takzvané:„ rodinné atmosféře“. Po triumfu Josefa Navrátila v roce 2012 zvítězil dvakrát František Křížek v letech 2013 a 2014. Letos však František Křížek nemohl obhajobu uskutečnit, protože problémy s autem mu nedovolily přijet. Proto taky nepřijel  Jaroslav Vrtal a omluvili se i Petr Trávníček, Radek Hrabal a Jakub Uřičář. Tím pádem dostala šanci řada náhradníků zabojovat si o titul. Hrálo se ve dvou skupinách po osmi hráčích tempem 2 x 20 minut a věřím, že ti co přišli, nelitovali.  
Ve skupině B bojovala řada našich dorostenců. Pozvání přijali i Petr Eliáš ( Kněždub ) a Michal Bačík       ( Strážnice ), kteří u nás v letošní sezóně hostují.  Právě Petr Eliáš od začátku bojoval o vítězství v turnaji, a na druhé místo se odsunul prohrou v posledním kole s Michalem Bačíkem. Vítězství v turnaji slavil Radek Horňák, který turnaj absolvoval bez prohry. Měl však k prohře velmi blízko v partii s bratrem Ondrou. V pozici diagramu se zachránil zázračně.
V pozici na diagramu, s figurou více, nepostupoval Ondra dobře, a dovolil bráchovi remizovat. Při konečném účtování by se Ondra výhrou dostal na první místo ve skupině B,  díky lepšímu pomocnému hodnocení. Za pozornost zde stojí  účast Martiny Šimůnkové a Aničky Novákové. Jistě nedaly pánům nic zadarmo.  
Skupina A měla jasného favorita v Petrovi Vičarovi. Petr si od začátku držel celé startovní pole od těla a jedinou prohru zaznamenal v předposledním kole, což Petra již ohrozit nemohlo. Za zmínku zde stojí vynikající taktický manévr Radka Štose, který jako jediný vítěze porazil.
Bílý pokračoval:  1.Je8 Dc6 2.Jxf6+ Vxf6 3.Vd8+ Kg7 4.V1d7+ Vf7 5.Vxf7+ Kxf7 6.Df4+ 1 – 0 Radek předvedl i výborný záchranný obrat v partii s Janem Píšťkem. V pozici následujícího diagramu pokračoval jako černý správně 1…..Vd1+ 2.Kh2 Vh1+ 3.Kxh1 Dxd5+ 4.Kh2 Jxe7 5.Dxe7 Dh5+ remíza
Na druhém místě se umístnil Jan Píštěk. Spolu se třetím Janem Skalkou hráli výborně a mírně se od ostatních oddělili. Další diagram je z partie Píštěk – Vičar L. Zde měl Honza štěstí po 1.Vf1, že černý  přímo neobětoval věžku po,  což by vedlo k matu, ale zahrál slabší 1…..Dh4. Bílý vložil 2.e6 a po Vxg2 3.Kxg2  De4+ 4.Kg1 De3 z toho bylo pouze opakování tahů.
Cenový fond byl pouze pro první dvě místa a tak na následující fotografii stojí vedle sebe čtyři ocenění  hráči. Zleva: Petr Eliáš, Petr Vičar, Jan Píštěk a Radek Horňák.
Oba turnaje řídil Lubomír Vičar a nemusel řešit žádný problém. Výsledky budou započteny na elo rapid ČR. Věřím, že v příštím ročníku bude hrát tradičních 10 hráčů v každé skupině. Celkové výsledky skupin jsou v příloze.
                                                                                                                                                             ZDENĚK UŘIČÁŘ
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one