Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Oddílový přebor 2017 v rapid-šachu.

Vytvořeno 11.11.2017 16:31:17 | Poslední změna 11.11.2017 16:38:40
Šestý ročník oddílového přeboru v rapid-šachu se konal v neděli 29.10.2017. Na Orelnu si našlo cestu šestnáct šachistů, změřit své síly v dvou skupinách po osmi hráčích. „Rodinná akce“, kterou sice někteří naši hráči ignorují, proběhla hladce a v klidu za dohledu rozhodčího Lubomíra Vičara. Ten samozřejmě nemusel řešit žádný problém. Hrálo se na zápočet ELO pro rapid.
Organizaci B turnaje si vzal na starost Ondra Horňák a postavil na start vyrovnané hráče, z nichž minimálně pět hráčů mohlo jít za vítězstvím. Ratingově nejsilnější Petr Holubík, mladí  a ambiciózní Michal Bačík, Václav Ochotný, Ondra Horňák a nevyzpytatelná Lidka Tutková. Překvapit však mohli i  Robert Křivák, Štěpán Tutka a Martin Hubáček. Start nejlépe vyšel Lidce a Vaškovi. Lidka v půlce turnaje ztratila, ale Vašek pokračoval ve vítězném tažení. Po posledním kole se na medailové pozice dostali 1.Václav Ochotný 2.Ondra Horňák a 3.Michal Bačík. Průměrné ELO turnaje 1324.
Ve skupině A hrálo převážně zdravé jádro z našeho B-éčka. Pro zdravotní důvody se omluvil František Křížek, pro silný vítr ( hurikán v Čechách ) si netroufl  přijet Laďa Janás, nedostavili se ani další oprávnění hráči. I tak se průměr ELA vyšplhal na 1860. Prvenství  z loňska obhajoval Jan Skalka a po celý turnaj to taky tak vypadalo. Mnozí by mohli namítnou, že se jednalo o kamarádské šachy s mnoha velmistrovskými  remizami. Naopak, bojovalo se do vyčerpání všech možností a byly vidět napínavé partie. V pozici následujícího diagramu ještě Luboš neviděl krásné 1……Sc6 !! ale v dalším průběhu to zahrál.
Nakonec se turnaj podařilo vyhrát mně. I když jsem protrpěl partie s Radkem Štosem a Radkem Hrabalem. V posledním kole jsem však přehrál houževnatého Honzu Skalku, kterého jsem tím odsunul na druhé místo. Třetí se umístnil Michal Skalka, stejně jako loni. Nedařilo se Josefu Navrátilovi , který přes zdravotní problémy souhlasil s účastí na poslední chvíli.
Křížové tabulky jsou v příloze.
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Prohlášení o Cookies