Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

O putovní pohár starosty Osvětiman, aneb jak jsem poprvé bojoval v Osvětimanech.

Vytvořeno 13.09.2011 16:13:33 | Poslední změna 14.09.2011 01:19:30

                                 Osvětimany 11.září 2011.

 Po půl roce pauzy hraní šachů, jsem se vydal s naším Veselským týmem hráčů do Osvětiman. Náš Veselský tým jezdí do Osvětiman každým rokem, ale já jsem zde byl poprvé. Kluci dokonce vzpomínali na nějakou retro akci při turnaji v minulých letech, kdy dole v restauraci pivo stálo 2,5Kč, káva 2Kč, smažený sýr 5Kč atd., kdy spousta hráčů si pochutnávala na zlatavém moku dole v restauraci a nahoře v hracím sále nebyl nikdo. Ale vraťme se zpátky k turnaji. Šachy se hrály ve velkém prostorném sálu kulturního domu, kde se sluníčko sice opíralo do oken a prosvěcovalo celý sál, ale v místnosti byl přesto chládek. Což mnozí hráči ocení, kteří znají  vedra z prázdninových turnajů.

Turnaje se zúčastnilo 58 hráčů, jak z blízkého okolí, tak i ze vzdálenějších měst Česka i Slovenska. Turnaj zahájil sám pan starosta Osvětiman minutou ticha za naše hokejisty, kteří zahynuli v týdnu při leteckém neštěstí v Jaroslavli. A já sám bych připomenul, že datum 11.září nám připomíná jednu smutnou událost před deseti lety, kdy teroristy unesená letadla narazila do WTC v New Yorku a zahynulo zde asi 3000 lidí. Takže, vrátím se k panu starostovi, který přivítal hráče, popřál mnoho úspěchů ve hře a začalo se.

 V prvním kole se mě podařilo vyhrát s nadějným, mladým hráčem Dominikem Pfefferem , v druhém kole s krásnou mladou dámou Janou Zpěvákovou (dcera IM Pavla Zpěváka, který mě ukázal v sedmém kole, jak se hrají šachy). Takže, po dvou kolech dva body. Ve třetím kole remis s Jakubem Uřičářem. Jožka Navrátil s úsměvem, se mě ptal: „To jsi mu tu remis daroval?"A já říkám"Proč? " Protože po Dc8+, Kh7 bereš pěšce na f5 a pak věž na b1. No jo, já to říkám pořád, že hráč divák vidí víc než hráč za šachovnicí. Ve čtvrtém kole jsem trochu se štěstím vyhrál s Vaškem Fialou, ale partie v pátém kole s panem Abelem z Piešťan mě trochu zamrzela. Po prvních šesti kolech jsem měl 4,5 bodu, což by nebylo tak špatné. V sedmém kole jsem narazil na IM  Pavla Zpěváka, a to ještě černými barvami. U něj si vždycky říkám, aspoň uhrát půl bodíku. Mé přání je málokdy vyslyšeno, už několikrát jsem prohrál.  V osmém kole jsem narazil na pana Chmelaře z Vizovic, který sice neměl uvedeno žádné ELO, ale Veselanům to dal 3:0.  Byl jsem upozorněn, že pan Chmelař šachy kdysi hrával a teďka si k nim znovu vrátil. Hrál jsem trochu vabank, buď, anebo. To se někdy nevyplácí. V devátém kole mě ukázal pan Beneš, jak se hraje a z mého hlediska nehraje Pircova obrana. Takže osmé kolo nula a deváté taky. Jak jsem turnaj pěkně začal, tak jsem jej i pěkně zakončil, 4,5 bodu a 24.místo.   

 

A tady přidávám pár postřehů z Osvětiman, aneb to musí uvidět aj slepý, ale já ne. 

 

 

                                                                                        Symerský Petr

 
Prohlášení o Cookies