Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

O pohár starosty Osvětiman.

Vytvořeno 08.09.2013 20:12:15 | Poslední změna 08.09.2013 20:29:01

8.října se v Osvětimanech konal turnaj „O pohár starosty Osvětiman". Tradiční krásné počasí a pěkné ceny přilákalo do místního Kulturního domu 64 hráčů ze všech koutů Moravy a dokonce i ze Slovenska.  

Osvětiman jsme vyrazili v 8 hodin ráno a na místě jsme byli mezi prvními. Počáteční starosti rozhodčího Pavla Růčky, že asi bude malá účast, vzaly rychle za své a sál se velmi brzy naplnil. Na startu se objevil i IM Pavel Zpěvák. K dalším favoritům patřili boršičtí Václav Fiala, Adam Gabriel, Luděk Volčík, staroměští Jaroslav Sháněl, Petr Kapusta a další dravé štiky jako Petr Kičmer a Petr Koutný. Všem však vypálil rybník slovenský Peter  Abel z oddílu SK Kupele Piešťany.

Nejlepší  z našich byl  22.František Křížek, který získal pět bodů a celý turnaj odehrál na předních stolech. Pět bodů jsem získal i já, ovšem úplně jiným způsobem. Celkové 23.místo je pro mě velký úspěch vzhledem k průběhu jednotlivých partií. Shodný počet čtyř a půl bodu získali 31.Lubomír Vičar, 36.Jan Skalka a 37.Michal Skalka. Nejvíce si,  tedy oproti nasazení, polepšil Michal. Michal se stále zlepšuje. Jeho sílu jsem měl možnost pocítit v prvním kole, kdy jsem musel vynaložit velké úsilí k docílení vítězství.

Kuriozitou je, že při předávání cen jsem byl pozván správně jako 23. a ceny si vybírali ještě hráči, kteří  skončili přede mnou  Na stole byly již jenom nějaké psací potřeby a minerálka"Dobrá voda". Právě tu minerálku nikdo nechtěl, a mě zůstala jako poslední.  Místo vody to však byla domácí slivovice. Někdy je dobré se držet vzadu !!

Výsledky: http://www.chess-results.com/tnr110358.aspx?art=1&lan=5&wi=821

Pěkný článek na blogu pana Krolopa.

Fotogalerie z turnaje.

                                                                                                                                                                                                                                                                       Zdeněk Uřičář

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one