Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

„ O pohár starostky Medlovic“ – první ročník.

Vytvořeno 26.09.2018 13:16:54 | Poslední změna 26.09.2018 13:21:23
Roky jezdívala šachová ekipa do nedalekých Osvětiman na turnaj „ O pohár starosty Osvětiman“, kde prakticky šachisté začínali novou sezónu. V minulém roce se ale turnaj nekonal, a podobně tomu mělo být i letos. Jaroslav Vrtal  rozhodně neváhal, a uspořádal podobný turnaj v nedalekých Medlovicích. Do útulného sálu místního kulturního domu si premiérově našlo cestu 44 hráčů, a jistě nelitovali.
Pro začátek je to účast slušná. Jistě příště přijede více hráčů a využije přívětivost zdejších pořadatelů. Pro předně přihlášené platila sleva na startovném a k tomu ještě klobása zdarma. Není mnoho, tak štědrých  pořadatelů. Je pochopitelné, že si klobásu mohli poručit i ostatní v místním bufetu. Dokonce zde podávali i jiné klasické moravské speciality. Tedy pohoda.
Turnaj odstartovala přivítáním místní starostka, a poté zahájila turnaj prvním tahem na první šachovnici, kde shodou okolností zasedl náš Honza Píštěk. Nejsem si jistý, zda by Jenda zahrál silnější tah. Přesto se mu IM Pavla Zpěváka porazit nepodařilo. Turnaj se pak rozjel, a favorité většinou vyhrávali. Až postupem času si začali k sobě sedat ti, co usilovali o výhru v turnaji. První místo obsadil Petr Koutný, který soupeřům povolil pouze tři remízy. Druhé místo obsadil IM Pavel Zpěvák a třetí IM Jan Sosna.  
Kromě finančních cen pořadatelé připravili i věcné ceny a ty si odnesla většina účastníků turnaje. První patnáctka dostala dokonce medaile. Naše výprava se pohybovala ve středu startovního pole, a nejlépe si vedl Jan Skalka, který si taky odnesl, krom vína, i medaili. Turnaj odřídil, podobně jako u nás, František Vrána ze Starého Města.
Výsledky: http://chess-results.com/tnr379687.aspx?lan=5&art=4
V neděli se taky losovala KP-jednička. V následujících odkazech jsou soupisky a rozlosování.   
                                                                                                             
Los KP-1: http://chess-results.com/tnr378614.aspx?lan=5&art=2
Soupisky: http://chess-results.com/tnr378614.aspx?lan=5&art=8
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one