Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Návrat do historie – mistr Vilém Olexa na Slovácku.

Vytvořeno 14.01.2012 13:31:46 | Poslední změna 14.01.2012 21:38:32

V tomto článku, který nám opět zaslal šachový publicista a historik pan Kalendovský, se opět vracíme do historie šachového klubu ve Veselí nad Moravou. Můžete se zde dočíst o mistru  V. Olexovi, krerý byl služebně převelen na Slovácko do Veselí nad Moravou, což mělo za následek, že se stal jedním ze zakladatelů šachového klubu ve Veselí nad Moravou, píše se rok 1931-1933.

 

Článek jsem se pokoušel přidat na stránky jako jeden z dalších dokumentů, což se mi nepodařilo, proto jej přikládám jako soubor v originální podobě, kterou nám poslal, jak už jsem zmínil pan Kalendovský, za což mu patří velké poděkování.

Dále přikládám pár vět, které mi napsal:

Milý pane Petře a spol.,
Přeji Vám i šachistům z Vašeho okolí Vše nejlepší v Novém roce 2012.
                                                                            Srdečně Váš Jan Kalendovský.

P.S.: Před časem jsem se pokusil doplnit historii veselského šachu dalšími drobnými příspěvky, např. o zápase Blatný-Jansa a pod. Obdržel jste je prosím? A povšimněte si zajímavých klubových kronik na webových stránkách Durasu Brno...

Takže pro šachisty určitě nová informace, protože kronika šachového klubu Duras Brno je určitě zajímavá a panu Kalendovskému slibuji, že články budu postupně přidávat.

                                                                                                              Symerský Petr
 
Prohlášení o Cookies