Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Mistrovství Moravy čtyřčlenných družstev-bleskovky.

Vytvořeno 23.09.2013 13:26:57 | Poslední změna 23.09.2013 20:30:35

Neděle 22.9.2013 patřila  Mistrovství  Moravy čtyřčlenných družstev v bleskové hře. Tradičním místem byly opět Boršice, které pod vedením obětavého Stanislava Volčíka přivítaly 44 družstev z Moravy, Čech a Slovenska. Vítězem se stalo družstvo Zlín A.

Náš oddíl, po složitém skládání sestavy A družstva, nakonec do Boršic vypravil i tým juniorů, ve složení Jan Skalka, Michal Skalka, Radek Horňák a Václav Ochotný. Mladíci nasazení jako poslední, se soupeřů nezalekli, a celkově získali 31,5 bodu. Honza se na první šachovnici utkával se silnými hráči a zisk 7,5 bodu, při průměru soupeřů 1882, je dobrý. Tahounem družstva byl Michal Skalka ziskem 10 bodů, při průměru soupeřů 1803, to byl velmi dobrý výkon. Nováčkem družstva byl Radek Horňák. Premiérových 8 bodů lze považovat taky za dobrý výkon, při průměru soupeřů 1677. Vašek Ochotný získal 6 bodů, ale svou rychlou ruku tentokrát nevyužil. Průměr jeho soupeřů byl 1533.

A družstvo  letos nenastoupilo v nejsilnější sestavě a tak na celkovém výsledku to bylo znát. Své si na první šachovnici uhrál Petr Symerský, 12 bodů při průměru 2052 je očekávaný standard. Možná mohl i nějaké body přidat. Jenda Píštěk se před sezónou spíše rozehrával a stejně jako autor těchto řádků získal jen 6,5 bodu. Průměr Jendových soupeřů 1877, mých 1816. Tady nás naši junioři s přehledem předstihli. Poslední desku hájil Luboš Vičar a uhrál solidních 12 bodů. Další body by si jistě zasloužil za cestu do Veselí na kole, s neplánovanou zastávkou v Polešovicích. Tam mu totiž ušla jedna duše a musel si sehnat pumpu. Ve třetím baráku se mu to povedlo.

Pořadatelé zaslouží velké uznání za zvládnutí tak početného turnaje a za kvalitní cenový fond. Dík patří taky našim neaktivním šoférům, kteří obětovali svůj volný čas a na turnaj nás dovezli. 

A pár fotek nakonec. 

Celkové výsledky: http://www.chess-results.com/tnr111439.aspx?lan=5

Fotogalerii naleznete zde.

Článek o turnaji na webu ŠO Boršice je zde.

                                                                                                                                                                                                                                                                                               Zdeněk Uřičář

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one