Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

ŠK Veselí nad Moravou

Memoriál Vratislava Hory 2014.

Vytvořeno 23.05.2014 09:22:50 | Poslední změna 23.05.2014 09:37:26
V sobotu a neděli 17 a 18. Května se konal v Boršicích Memoriál Vratislava Hory. Turnaj se hraje na počest známého trenéra mládeže, který vychoval spoustu výborných šachistů a nesmazatelně se zapsal do podvědomí široké šachové veřejnosti.
Náš oddíl vyslal na turnaj družstvo do kategorie starších ( do 18 let ) ve složení Skalka Jan, Skalka Michal, Horňák Radek a Ochotný Václav. Prvně se hrálo systémem turnaje jednotlivců, kdy body z turnaje se družstvu sečetly a tak se stanovilo pořadí družstev. Odpadly tedy klasické zápasy mezi družstvy. Nejlépe si v pelotonu 54 hráčů počínal Michal Skalka. Z družstva získal nejvíce bodů (7) a celkově obsadil vynikající druhé místo. Zastínil tak svého bráchu Honzu, který však ziskem 5,5 bodu taky výrazně přispěl  k celkovému třetímu místu družstva. Honza obsadil 13. Místo. Stejný počet bodů 5,5 jako Honza získal i Václav Ochotný, který obsadil 18.místo.  19.místo patřilo našemu Radkovi Horňákovi se ziskem 5 bodů. Vašek i Radek předvedli výborné výkony a dokázali svůj šachový růst. Zajímavá je tabulka výkonů: Michal 1815, Jan  1612, Vašek 1459 a Radek  1520.

11. SD 9,5 U12 Staré Město D

Novinkou Memoriálu byl turnaj v rapidu pro šachisty všech generací. Náš oddíl zastupovali Josef Navrátil a František Křížek. Třicet hráčů si to rozdalo v sedmi kolech. Zajímavostí turnaje byla účast velmistra Marka Vokáče. V posledním kole bojoval dokonce Josef Navrátil o vítězství v turnaji na druhé šachovnici. Prohra s vítězem turnaje však znamenala odsun na ( i tak výborné ) páté místo. František křížek vybojoval taky pěkné 11.místo.