Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Memoriál Karla Traxlera – Veselí nad Lužnicí.

Vytvořeno 06.06.2014 12:07:06 | Poslední změna 06.06.2014 13:09:17
V sobotu 31.5.2014 se konal 7.ročník Traxlerova memoriálu ve Veselí nad Lužnicí, které je našim družebním městem. Díky podpoře naší radnice, z grantů města, jsme již potřetí mohli cestovat na jih České republiky a bojovat o vítězství v tomto pěkném turnaji. Mé původní představy o účasti až osmi hráčů vzaly za své, protože se postupně omluvili:  Jan Skalka, předloni bronzový Jakub Uřičář a loni bronzový Josef Navrátil. Výprava tedy čítala šest hráčů, Petr Vičar, Luboš Vičar, František Vašíček, Jan Píštěk, Ondra Horňák a já.
Veselí nad Lužnicí je malebné město ležící na soutoku Lužnice a Nežárky. Kulturní Dům (místo turnaje), se nachází v centru města na ostrůvku, který vytvářejí tyto dvě řeky. Zvláštnost tohoto místa dotváří Hotel Lucia a restaurace s výhledem na soutok řek. 
Další zajímavé místo pro šachisty je místní hřbitov, kde je Páter Karel Traxler pochován. V polední turnajové přestávce jsme hřbitov navštívili a poklonili se tomuto významnému šachistovi.
Samotný turnaj probíhal v poklidné atmosféře za řízení předsedy místního oddílu RNDr. Ladislava Sýkory, který je zároveň předseda jihočeského šachového svazu. Pan Sýkora hráče přivítal, poučil je o pravidlech a turnaj odstartoval prvním kolem, ve kterém se hraje Traxlerova varianta hry dvou jezdců, a to od čtvrtého tahu černého. Povinné postavení prvního kola se stává noční můrou a letos na to doplatil Honza Píštěk, který jako bílý brzy kapituloval. Naše rozmluva před prvním kolem, že je nejlepší vzít na f7 střelcem a pak se vrátit na b3, o tomto postupu se ukázala velmi plochá. Já měl taky bílé a po 1.e4 e5 2.Jf3 Jc6 3.Sc4 Jf6 4.Jg5 Sc5 5.Sxf7 Ke7 6.Sb3 d6 jsem 15 minut přemýšlel nad dalším tahem. V partii jsem nakonec zvítězil a po vlažném výkonu v druhém kole jsem před polední přestávkou porazil prvního nasazeného Štěpána Papáčka. Vítězství mne potěšilo, ale kdyby mě někdo řekl, že vyhraju celý turnaj, tak bych mu to nevěřil ani ve snu. Po obědě a návštěvě hřbitova mě los přidělil mladé jihočeské hráče a musím přiznat, že ve dvou partiích jsem tahal za kratší konec. Ve čtvrtém, pátém a šestém kole jsem získal dohromady dva body a před posledním kole jsme se společně s Petrem Vičarem seřadili na špici turnaje, půl bodu za domácím Jaroslavem Hejlem. Petrovi se bohužel poslední kolo nepovedlo ( kdyby vyhrál, byl by první ) a prohrál. Po remíze Jaroslava Hejla v posledním kole mě bylo jasné, že může jít o první místo a s třesoucíma rukama jsem svou partii dovedl do vítězného konce. 
Odkaz na stránky šachového klubu Veselí nad Lužnicí:
http://veselskysach.iplace.cz/hlavni-menu/aktualne/7-rocnik-traxlerova-memorialu-je
Odkaz na výsledky: http://chess-results.com/tnr136418.aspx?lan=5&art=1&wi=821
Fotogalerii naleznete zde.
Kdo se zajímá o turistiku, tak zde má odkaz na toto krásné město, které je krajem řek a rybníků.
                                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář       
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one