Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Memoriál Karla Traxlera 2019.

Vytvořeno 02.06.2019 13:17:19 | Poslední změna 02.06.2019 13:23:13
V sobotu 25.5.2019 jsme se opět vypravili do družebního Veselí nad Lužnicí k dvanáctému ročníku Memoriálu Karla Traxlera.  Byla to naše sedmá výprava do tohoto malebného jihočeského města. Z předešlých šesti turnajů jsme přivezli pět medailí a jen v roce 2015 jsme nebyli na bedně. Prvně jsme taky k dopravě použili dálnici, což zkrátilo cestu na přijatelné tři hodiny.
Letos jsme se vypravili v počtu osmi hráčů, byť Petr Vičar je kmenový hráč ŠK Pankrác, stále ho počítáme za našeho hráče. František Vašíček, Radek Hrabal, Jan Píštěk, Lubomír Vičar, Ondřej Horňák, Ondrej Maťko a já jsme stabilní účastníci turnaje a je jen škoda že si neudělají čas další hráči našeho oddílu.
Specifický turnaj pořádaný místním oddílem se hraje na počest Karla Traxlera, který se proslavil variantou ve „Hře dvou jezdců v obraně“. V prvním kole se povinně hraje tato varianta od čtvrtého tahu černého. Je pravdou, že za roky účasti na tomto turnaji jsou hráči raději, když jim vyjdou bílé, protože za černé se musí postupovat razantně. V polovině turnaje je hodinová přestávka na oběd a v ní se taky odebere část hráčů na místní hřbitov, kde je Karel Traxler pochován. Letos zapálili svíčku na hrobě Luboš a Franta.
Los prvního kola byl nemilosrdný a postavil proti sobě Petra a Frantu, druhou dvojici tvořili Radek a Ondrej. Vesměs jsme se mezi sebou letos neutkávali, Ondra a Honza se našim hráčům vyhnuli dokonce úplně. V minulosti se podařilo i deset vzájemných partií, letos pouze čtyři. Po třetím kole jsme šli na oběd, a Petr, Luboš a já jsme se mohli pochválit 2,5 body, Radek dvěma, Honza jedním a půl, Franta s Ondrou jedním, jen Ondrej byl bohužel bez bodu. Mít 2,5 bodu po třetím kole je možná i výhoda. Stoprocentní hráči jsou většinou silní a usednou proti sobě na prvních stolech, Luboš, Petr a já jsme tedy číhali těsně za špicí. Jednu tuhou bitvu jsem však měl za sebou já, proti prvnímu nasazenému hráči FM Adolfu Lacinovi. Podařilo se mi zvítězit a s pomocí Honzu a Radka, kteří s mistrem remizovali, jsme odstavili tohoto nervózního hráče z medailových pozic. Asi mu jihomoravský styl nesedí. Ve čtvrtém kole potvrdil dobrou formu Luboš a naznačil tak útok na špici. Škoda je zaváhání Petra v pátém kole, kterého stálo boj o špici. Před posledním kole měl vedoucí hráč Jakub Stinka šest bodů, Luboš, já a FM Štěpán Papáček 5 bodů. Los chtěl, abychom s Lubošem hráli na druhé šachovnici. Protože vedoucímu hráči stačila na výhru remíza se Štěpánem Papáčkem,  zremizovali jsme to s Lubošem taky. Zbylo nám jen počkat na výpočet počítače. A dopadlo to výborně. Viz výsledky.
Výsledky : http://chess-results.com/tnr444030.aspx?lan=5&art=1
Odvezli jsme tedy 2 medaile a vyrovnali jsme počet účastí a počet medailí na sedm. Petr získal 4,5 bodu, výborně ale hráli i ostatní. Honza s Frantou 4 body, Radek a Ondra 3,5, Ondrej jeden. Obdiv zaslouží Radek, který jel na turnaj přímo z noční směny.
 
Domácí pořadatelé připravili tradičně výborný turnaj s bohatým cenovým fondem a s tradičním pohoštěním, za což zaslouží velké uznání a poděkování. Cestou domů jsme se shodli, že další ročník určitě nevynecháme a rádi se do Veselí nad Lužnicí vrátíme.
                                                                                                                                              Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one