Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

ŠK Veselí nad Moravou

 
 

Memoriál Karla Traxlera 2018.

Vytvořeno 30.05.2018 10:49:38 | Poslední změna 30.05.2018 10:57:47
26.května 2018, tedy po dvou letech, jsme vyrazili do vzdáleného Veselí nad Lužnicí zahrát si pohodový turnaj, a zároveň si splnit si svou družební povinnost. Místní šachový oddíl pořádal již jedenáctý ročník Memoriálu Pátera Karla Traxlera, který je zde na místním hřbitově pochován. Traxler byl znám nejen jako skladatel šachových úloh ale především jako autor ostré varianty ve hře dvou jezdců v obraně. Tuto variantu si každý účastník vyzkoušel v prvním kole a musím přiznat, že to mělo, jako vždy, své zvláštní kouzlo.
Zvláštní bylo i sobotní ráno. Při výjezdu z Veselí nás provázela mlha, a při příjezdu do Veselí jsme se taky ponořili do mlhy, mezi zmíněnými městy panovalo krásné počasí. Cestovali jsme dvěma auty, nezávisle na sobě. Řidič Luboš zvolil odjezd ve 4:45 a Ondra v 5:00 s tím, že nás doženou. Nestalo se tak, pro zaspání jednoho člena posádky. Naopak Ondra měl co dělat, aby stihnul začátek turnaje pro netušené a dlouhé objížďky. Vše ale dopadlo dobře a všichni, i Petr Vičar, usedli včas za šachovnice.
Turnaj odstartoval starosta Veselí nad Lužnicí, aktivní šachista, organizátor a rozhodčí v jedné osobě RNDr. Ladislav Sýkora. Všechny srdečně přivítal, upřesnil program turnaje, vysvětlil, proč se turnaj nezapočítává na ELO ( tématický turnaj ) a popřál všem mnoho úspěchů ve hře. Pak se turnaj rozběhl. Po třech kolech zůstal osamocen v čele FIDE mistr Štěpán Papáček se třemi body, pronásledován desítkou hráčů s 2,5 body. Tu se seřadila hned čtverka našich hráčů.
Štěpán Papáček pokračoval v nasazeném tempu i po přestávce na oběd a zaslouženě zvítězil. O další umístnění se rozhořel nelítostný boj, ve kterém šla stranou oddílová příslušnost. Vskutku jsme si ve vzdáleném městě zahráli hodně partií mezi sebou a nic si nedarovali. V konečném účtování se na druhé místo vyšvihl Petr Vičar a pokračoval v medailovém umístnění našich hráčů na tomto turnaji. Umístnění dalších hráčů je zřejmé z celkových výsledků.
Po ukončení turnaje jsme se ještě společně vyfotili před místním kulturákem a vyrazili na cestu. Že nebyl konec srandy vědí všichni účastníci výpravy a rozepisovat se o tom nebudu. Určitě bude na co vzpomínat a rádi se budeme na tento turnaj vracet. Domácím pořadatelům musím poděkovat za výborný turnaj, řidičům za odpovědnou dopravu a všem za reprezentaci města a oddílu.
Výsledky: http://chess-results.com/tnr357125.aspx?lan=5&art=1

Shodný termín s turnajem ve Veselí nad Lužnicí byl turnaj v Dolním Němčí. Zde nás reprezentoval František Křížek a Radek Štos.
výsledky z Dolního Němčí: http://chess-results.com/tnr356791.aspx?lan=5&art=4
                                                                                                                                             Zdeněk Uřičář
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one